Sztuczna inteligencja Microsoftu debiutuje jako pogodynka

Sztuczna inteligencja Microsoftu debiutuje jako pogodynka

Sztuczna inteligencja Microsoftu debiutuje jako pogodynka
Źródło zdjęć: © YouTube / Singularity Videos
30.12.2015 09:09, aktualizacja: 30.12.2015 11:00

Xiaoice, jeden z prototypów sztucznej inteligencji Microsoftu, znany również jako Mały Bing zadebiutował jako pogodynka w chińskiej telewizji.

Xiaoice, jeden z prototypów sztucznej inteligencji Microsoftu (znany również jako Mały Bing), zadebiutował jako pogodynka w chińskiej telewizji.

Xiaoice to oprogramowanie Microsoftu, które potrafi posługiwać się technologiami Smart Cloud i Big Data - pobierane stamtąd dane interpretowane są przez maszynę i wykorzystywane w zależności od sytuacji.

Programiści Microsoftu zadbali również o to, aby "Mały Bing" komunikował się w bardzo ludzki sposób - w testach sprawdzających "naturalność" w posługiwaniu się językiem Xiaoice uzyskał wynik 4,32/5.00 - wynik statystycznego człowieka to 4,76.

Występ w chińskiej telewizji to oczywiście PR-owy popis, jednak Xiaoice działa również jako osobisty asystent w aplikacjach Line i WeChat oraz w chińskiej sieci społecznościowej Weibo.

Microsoft wierzy, że już niedługo podobne rozwiązania zagoszczą na stałe w naszych telefonach i komputerach. Dzięki temu każdy użytkownik usług Microsoftu otrzyma dostęp do wszystkowiedzącego asystenta, który nigdy nie śpi i istnieje tylko po to, żeby nam pomagać.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: W przeciągu 5 lat smartfony całkowicie znikną z rynku!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)