Trwa ładowanie...
d1ghx0v

Sztuczna inteligencja będzie planować czas pracy pracowników

Polski startup będzie odpowiedzialny za zoptymalizowanie i zautomatyzowanie planowania grafika pracowników sklepów CCC. W tym celu wykorzysta specjalnie zaprojektowaną sztuczną inteligencję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CCC wprowadza modernizację systemu planowania grafików pracowników
CCC wprowadza modernizację systemu planowania grafików pracowników (East News, Fot: Jakub Walasek/REPORTER)
d1ghx0v

CCC postanowiło wykorzystać technologię opracowaną przez polski startup Grafik Optymalny w celu zwiększenia wydajności i poprawy komfortu pracowników swoich sklepów. Wdrożenie systemu, w którym sztuczna inteligencja planuje grafik pracowników, rozpoczął się w październiku 2019 roku.

- Bardzo ważnym elementem prowadzenia biznesu jest skuteczna kontrola kosztów pracy. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie narzędzia, które ma zoptymalizować ten proces (...). Zależy nam na automatycznym tworzeniu grafików w oparciu o wskaźniki biznesowe - mówi Dariusz Tworek, dyrektor sprzedaży CCC cytowany przez portal PulsHR.

CCC planuje wprowadzić system oparty o Grafik Optymalny w ok. 500 sklepach w Polsce, co oznacza, że sztuczna inteligencja będzie planowała czas pracy dla ok. 5,5 tys. pracowników. Zdaniem dyrektor zarządzającej Grafiku Optymalnego, Karoliny Dolaś, wykorzystanie sztucznej inteligencji przyniesie firmie az50 proc. oszczędności.

d1ghx0v

Zobacz też: Świąteczne zakupy - jak nie paść ofiarą przestępstwa?

Grafik Optymalny został wprowadzony na rynek w 2014 roku i obecnie firma współpracuje przy planowaniu grafików w sklepach m.in. Samsung, North Food, Duka, Centrum Nauki Kopernik czy Holiday Inn. Do tej pory pomógł w planowaniu czasu pracy ponad 50 tys. pracowników.

d1ghx0v

Podziel się opinią

Share

d1ghx0v

d1ghx0v
Więcej tematów