Szczoteczka do zębów wykorzystująca kamerę - Oral B Genius

Szczoteczka do zębów wykorzystująca kamerę - Oral B Genius
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.03.2016 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Podczas lutowej konferencji Mobile World Congress (MWC) 2016 w Barcelonie, Oral-B zaprezentowało najnowszy produkt do pielęgnacji jamy ustnej - szczoteczkę Oral-B Genius.

Szczoteczkę wyposażono w nową technologię wykrywania położenia, która w połączeniu z czujnikiem ruchu oraz systemem rozpoznawania wideo (używana jest kamera smartfonu) sprawia, że podczas szczotkowania nie zostanie pominięta żadna strefa jamy ustnej. Użytkownicy - dzięki specjalnej aplikacji na smartfona - otrzymują natychmiastową ocenę szczotkowania każdej części jamy ustnej, a także wskazówki dotyczące nacisku i czasu szczotkowania. Te właściwości, w połączeniu z ruchami oscylacyjnymi, rotacyjnymi i pulsacyjnymi szczoteczki, sprawiają, że znacznie łatwiej dbać o poprawną higienę jamy ustnej. Wiele osób wciąż szczotkuje zęby w niewłaściwy sposób i takie rozwiązanie może pomóc zmienić złe nawyki.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Z biegiem czasu nieprawidłowe szczotkowanie może przyczynić się do takich problemów jak próchnica czy nawet przedwczesne wypadanie zębów. Osoby korzystające ze szczoteczki Genius mogą aktywnie monitorować proces szczotkowania. Możliwość uzyskania oceny w czasie rzeczywistym sprawia, że użytkownicy mogą zadbać o swój uśmiech i zdrowie zębów w sposób bardziej świadomy i mogą szczotkować zęby przez zalecane przez dentystów dwie minuty, nie stosując przy tym zbyt dużego nacisku. Dzięki nowej funkcji wykrywania położenia nie opuszczą także powszechnie pomijanych miejsc. Szczotkowanie powinno trwać odpowiednio długo, a użytkownik nie powinien przyciskać szczoteczki zbyt mocno i pomijać żadnego obszaru jamy ustnej.

Nadmierny nacisk podczas szczotkowania stanowi jedną z kluczowych przyczyn obtarć tkanki dziąseł. Niektóre osoby używające szczoteczki manualnej stosują dwukrotnie większą siłę niż jest to zalecane. Wspomniana technologia chroni dziąsła przed zbyt intensywnym szczotkowaniem dzięki wizualnym wskazówkom sygnalizującym zbyt duże użycie siły i automatycznemu zwolnieniu ruchów główki szczoteczki oraz zatrzymaniu pulsacji.

Wraz z urządzeniem otrzymamy etui podróżne i praktyczny zaczep na smartfon, umożliwia umieszczenie telefonu na lustrze w celu zapewnienia jak najbardziej skutecznego wykorzystania technologii wykrywania położenia podczas szczotkowania.

Urządzenie trafi do sklepów w lipcu 2016.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także