ycipk-3sv11y

Szczepionki nie powodują autyzmu. Badanie na ponad 650 tysiącach dzieci obala teorię

Duński naukowiec przez 11 lat prowadził badania nad powodowaniem autyzmu przez szczepionki. Łącznie 657461 przypadków po raz kolejny udowodniło brak jakiegokolwiek połączenia pomiędzy nimi. Antyszczepionkowcy powinni je uważnie przeanalizować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne badanie udowadnia brak wpływu szczepionek na rozwój autyzmu
Kolejne badanie udowadnia brak wpływu szczepionek na rozwój autyzmu (iStock.com)
ycipk-3sv11y

Szczepienia przeciwko odrze, śwince i różyczce nie powodują autyzmu i nie zwiększają szans pojawienia się go u dzieci zagrożonych. Potwierdza to nowe badanie, na podstawie przypadków 657 461 dzieci. Link do opracowania naukowego znajdziecie tutaj.

Na przestrzeni 11 lat badań, wśród wszystkich 657 461 dzieci zaobserwowano zaledwie 6517 przypadków autyzmu. Obliczono łączne ryzyko autyzmu na poziomie 0,93 proc. (0,85 proc. grupy szczepionej i 1,02 dla grupy nieszczepionej). Tym samym udowodniono brak wpływu szczepionek MMR na rozwój przypadłości.

ycipk-3sv11y

Skąd wzięli się antyszczepionkowcy?

Związek pomiędzy autyzmem a szczepieniami MMR zaczęto sugerować 20 lat temu. Pojawił się wówczas kontrowersyjny artykuł w prestiżowym czasopiśmie medycznym "The Lancet". Jego autor, Andrew Wakefield, były lekarz utracił prawo do wykonywania zawodu i musiał zapłacić sporą karę za swoją publikację.

Badania, na których opierał się Wakefield były oczywiście fałszem. Jednak mit szczepionek powodujących autyzm pozostał. Prawdopodobnie Wakefield sam podał nieprawidłowe wyniki badań 12 dzieci, które rzekomo były podstawą do jego teorii.

Ale niestety, mimo udowodnienia iż Wakefield polegał na sfałszowanych wynikach badań, masa ludzi nadal wierzy w bujdy o wpływie szczepionek na rozwój autyzmu. I niestety, prowadzi to do bezpośrednich skutków. W ostatnich latach widać znaczny wzrost zachorowań na odrę.

ycipk-3sv11y

Zobacz też: Lekarz ma dość oskarżeń antyszczepionkowców. "Chcą zniszczyć mój wizerunek"

Antyszczepionkowcy powodują wzrost przypadków zachorowań

Na całym świecie liczba przypadków zachorowań na odrę wzrosła o 48,4 proc. w latach 2017-2018. Są to dane przedstawiane przez UNICEF na podstawie informacji Światowej Organizacji Zdrowia. Dziesięć krajów, w tym Brazylia, Filipiny i Francja, stanowiły blisko trzy czwarte całkowitego wzrostu przypadków odry w 2018 roku.

ycipk-3sv11y

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
ycipk-3sv11y
ycipk-3sv11y
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3sv11y