Szczepionka na koronawirusa. Portugalia zamówi blisko 7 milionów sztuk preparatu

Szczepionka na koronawirusa. Portugalia zamówi blisko 7 milionów sztuk preparatu

21.08.2020 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szczepionka na koronawirusa bezpłatna w Portugalii - taką deklarację złożył tamtejszy premier Antonio Costa. Polityk poinformował również, że jego kraj zagwarantował już sobie sprowadzenie blisko 7 milionów sztuk preparatu do grudnia 2020 roku.

Szczepionka na koronawirusa będzie w Portugalii bezpłatna - zadeklarował premier Antonio Costa. Polityk wyjaśnił, że tamtejszy rząd do końca 2020 roku wyda 20 milionów euro na pozyskanie pierwszej partii leku. Zdaniem lokalnych mediów będą to produkty firmy AstraZeneca.

Costa wyjaśnił, że zakup pierwszej partii szczepionek przeciwko COVID-19 został zatwierdzony w czwartek 20 sierpnia podczas posiedzenia portugalskiej Rady Ministrów. Dodał, że Portugalia zagwarantowała już sobie sprowadzenie 6,9 mln dawek preparatu.

- Pojawiło się światło w głębi tunelu. Teraz powinny zostać stworzone kryteria, na podstawie których będą u nas przeprowadzane sukcesywne, powszechne i bezpłatne szczepienia - powiedział Costa cytowany przez serwis rmf24.pl powołujący się na PAP.

Premier Portugalii przyznał, że choć nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie możemy spodziewać się szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 na rynku, optymiści uważają, że lek trafi do użytku przed końcem 2020 roku.

Od początku wybuchu pandemii, w Portugalii potwierdzono ponad 54 tysiące przypadków koronawirusa. Wskutek przegranej walki z infekcją zmarło tam blisko 1 800 osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także