Szaleństwo Wiedźmina w USA. Na gwałt dodrukowują pół mln egzemplarzy

Szaleństwo Wiedźmina w USA. Na gwałt dodrukowują pół mln egzemplarzy

Szaleństwo Wiedźmina w USA. Na gwałt dodrukowują pół mln egzemplarzy
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Netflix
Bolesław Breczko
15.01.2020 11:29

Sukces serialu "The Witcher" Netfliksa kolejny raz przerósł oczekiwania. Ameryakńskie wydawnictwo Orbit Books poinformowało, że zainteresowanie książkami Sapkowskeigo jest tak duże, że dodrukowuje pół miliona egzemplarzy.

Serial "The Witcher" zrealizowany przez Netflix okazał się sukcesem nie tylko dla samej platformy streaminogowej. Popularność serialu przełożyła się też na inne produkcje z wiedźminem Geraltem. Gra polskiego studia CD Projekt RED "Wiedźmin 3: Dziki Gon" przeżyła swój szczyt popularności na platformie Steam po premierze serialu, a Andrzej Sapkowski stał się najpopularniejszym autorem na amerykańskim Amazonie.

To nie koniec sukcesów. Po niezwykle pozytywnym odbiorze serialu przez fanów Netflix zapowiedział produkcję drugiego i trzeciego sezonu "Wiedźmina", a gra komputerowa sprzedała się w rekordowym tempie: 2 mln egzemplarzy w ciągu pół roku. Tak dobrze nie było nawet po premierze tytułu.

Obraz
© Orbit Books

Zainteresowanie książkami Sapkowskiego za oceanem okazało się tak duże, że wydawnictwo Orbit Books zostało zmuszone do dodruku aż pół miliona egzemplarzy. Przy tej okazji warto przyjrzeć się okładkom amerykańskich wydań "Wiedźmina". Jedyne w czym są konsekwentne, to że wszystkie korzystają z ilustracji innych produkcji - serialu i gier. Najnowsze wydanie pierwszej części "Ostatnie życzenie" korzysta z grafiki serialu Netfliksa, kolejne pięć z gry "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" oraz komiksów, a ostatnie dwie ma na okładce grafiki z gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)