Sypacz.pl - nowy serwis mikroblogowy

Sypacz.pl - nowy serwis mikroblogowy

Sypacz.pl - nowy serwis mikroblogowy
Źródło zdjęć: © Sypacz.pl
02.02.2010 17:30, aktualizacja: 03.02.2010 10:07

Sypacz.pl to testowa wersja (beta) nowego polskiego serwisu mikroblogowego. Podobnie jak inne serwisy tego typu, umożliwia wysyłanie wiadomości liczących nie więcej niż 160 znaków.

Sypacz.pl umożliwia integrację z innymi serwisami mikroblogowymi: Twitterem, Blipem i Flakerem i Śledzikiem. Po integracji wiadomości wpisane w Sypaczu automatycznie zostaną opublikowane za pośrednictwem tych czterech serwisów. Warunkiem integracji jest posiadanie konta w Twitterze, Blipie, Flakerze i Śledziku.

Obraz
© (fot. Sypacz.pl)

Domyślnie długość publikowanych wiadomości to 16. znaków, jednak po wysłaniu SMS-a do serwisu, można je wydłużyć do 500 znaków.
W Sypacz.pl osoby, których aktywność chcemy obserwować można wybrać z listy zarejestrowanych użytkowników lub wyszukać znajomych za pomocą adresów emailowych w serwisach poczty elektronicznej. Do wyboru jest poczta na Gmailu, Onecie, Tlenie, Gazecie, Interii, Wirtualnej Polsce czy Neostradzie.

Autorzy Sypacz.pl poinformowali też o toczących się rozmowach z jednym z producentów filmowych. W przypadku osiągnięcia porozumienia, użytkownicy Sypacza mieliby dostęp do wiadomości pochodzących od gwiazd oraz z planów zdjęciowych.

Funkcjonalność serwisu nie różni się od innych serwisów mikroblogowych, chociaż sam projekt jest we wczesnej fazie przygotowania. W najbliższym miesiącu autorzy przedsięwzięcia zapowiadają wprowadzenie nowych funkcji. Wśród nich znajdzie się możliwość zakładania kont firmowych, jak też grupowania użytkowników serwisu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)