Świnka na lotnisku ma ważne zadanie. Zobacz na wideo, jak pomaga pasażerom

Świnka na lotnisku ma ważne zadanie. Zobacz na wideo, jak pomaga pasażerom
Źródło zdjęć: © Youtube.com | San Francisco International Airport
Karolina Modzelewska

12.11.2019 11:19, aktual.: 13.11.2019 07:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urocza świnka dołączyła do ekipy psich terapeutów, którzy pracują na lotnisku w San Francisco. Zwierzęta pomagają w pokonaniu strachu przed zbliżającym się lotem. Obniżają poziom stresu u podróżujących, zwłaszcza u dzieci.

Lilou, świnka terapeutka to nowy pracownik lotniska w San Francisco. Razem z pozostałymi czworonożnymi przyjaciółmi dba o komfort osób oczekujących na lot.

Liczne badania dowodzą, że kontakt ze specjalnie przeszkolonymi zwierzętami pozwala zmniejszyć poziom stresu. Czworonogi wykonujące sztuczki, pozwalające się głaskać i rozweselające podróżnych, sprawiają, że zapominają o towarzyszącym im lęku.

Świnka terapeutka

Większość lotnisk korzysta ze wsparcia psich terapeutów. Jednak nie każdy może mieć z nimi kontakt. Wiele osób jest uczulonych na psią sierść lub po prostu czuje przed nimi lęk. Dlatego też coraz więcej portów lotniczych szuka alternatywnych rozwiązań.

W San Francisco do grona czworonożnych terapeutów z ekipy "Wag Brigade" dołączyła Lilou - 5-letnia świnka rasy Juliana. Zwierzę powoli staje się gwiazdą lotniska i zyskuje coraz większe grono fanów. Lilou uwielbia głaskanie i towarzystwo ludzi. Wykonuje również zabawne sztuczki. Potrafi nawet grać na malutkim fortepianie - zabawce.

Lilou pracuje na kilka "etatów"

Świnka pojawia się na lotnisku raz w miesiącu. Musi oswoić się z nowym środowiskiem pracy. Władze lotniska zapowiadają jednak, że już wkrótce można będzie ją spotkać znacznie częściej. Poza pracą na lotnisku Lilou wspiera potrzebujące osoby m.in. w domach starców, szpitalach, szkołach itp.

Zatrudnienie Lilou ma zwrócić uwagę na jeszcze jedną, ważną kwestię. Świnie to niezwykle inteligentne i empatyczne zwierzęta, których nie można postrzegać wyłącznie przez pryzmat przemysłu mięsnego i tego, w jakiej formie trafią na nasze stoły.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)