Światło i dźwięk - ciekawe głośniki Yamaha

Światło i dźwięk - ciekawe głośniki Yamaha

Światło i dźwięk - ciekawe głośniki Yamaha
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.03.2015 15:24

Yamaha wprowadza na polski rynek dwa nowe modele głośników z serii Relit: LSX-170 i LSX-70. Obie konstrukcje łączą światło i dźwięk i nadają pomieszczeniu, w którym się znajdują, nowoczesny i elegancki charakter.

LSX-17. to konstrukcja przeznaczona do ustawienia na półce, model LSX-70 należy do grupy urządzeń przenośnych, a autonomię zapewnia mu wbudowany akumulator.

Yamaha LSX-17. dzięki swoim stosunkowo niedużym rozmiarom z łatwością mieści się na półce, a przy tym zapewnia mocne brzmienie. Pod oryginalną, stożkową osłoną, imitującą abażur, projektanci umieścili dwa skierowane do góry przetworniki: 90-mm niskotonowy i 30-mm wysokotonowy. Osłona wykonana jest z dwóch jednakowo zakrzywionych arkuszy stali.

Zastosowanie metalowej siatki pozwoliło zachować półprzejrzystość, dzięki czemu nawet przy wyłączonym oświetleniu można dostrzec wewnętrzną formę. Uwagę przykuwa przede wszystkim stożkowa membrana pokryta aluminium i polerowana do momentu uzyskania lustrzanego efektu. Jej zadaniem jest dookólne rozpraszanie dźwięku i światła, a także zapewnienie LSX-17. oryginalnego wzornictwa. Ponadto membrana tworząc dwa pierścienie światła odzwierciedla rozchodzący się okrąg dźwięku. Źródłem światła jest 11 diod LED, z których sześć rozlokowanych wokół podstawy urządzenia tworzy świetlny efekt halo.

LSX-170. podobnie jak mniejsza Yamaha LSX-70, obsługuje technologię Bluetooth aptX. Dzięki temu użytkownik może z łatwością przesyłać muzykę z dowolnego urządzenia bezprzewodowego kompatybilnego z tą technologią. Ponadto, obie konstrukcje kompatybilne są z bezpłatną aplikacją DTA Controller. Po jej zainstalowaniu w smartfonie lub tablecie urządzenie przenośne staje się jednocześnie pilotem zdalnego sterowania i źródłem dźwięku dla LSX-170 bądź LSX-70. Aplikacja udostępnia również funkcję Smart Timer – wystarczy zapisać żądaną godzinę i dzień tygodnia, aby w wybranym czasie włączyć lub wyłączyć dźwięk i światło.

Druga z nowości, model LSX-70. jest najbardziej kompaktową konstrukcją z serii Relit i dzięki temu z łatwością sprawdza się w roli urządzenia przenośnego. Cylindryczna obudowa o średnicy 94 mm skrywa wbudowany akumulator o pojemności 2900 mAh, umożliwiający pracę urządzenia nawet przez osiem godzin, oraz dwa przetworniki: umieszczony w podstawie 55-mm niskotonowy i znajdujący się w górnej części wysokotonowy o średnicy 40 mm. Ten drugi współpracuje ze stożkową membraną, która podobnie jak stożkowe membrany w LSX-170 służy do dookólnego rozpraszania dźwięku i światła. Źródłem oświetlenia są cztery diody LED z 5-stopniową regulacją jasności świecenia.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)