Suszarki z funkcją zapachową od Miele

Suszarki z funkcją zapachową od Miele

Suszarki z funkcją zapachową od Miele
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.10.2012 11:38

Suszarki firmy Miele z kapsułkami zapachowymi właśnie debiutują na polskim rynku. Zapach wydzielany podczas procesu suszenia ma przenikać w głąb tkaniny i utrzymywać się aż do 4 tygodni.

W europejskich gospodarstwach domowych wydaje się 2 mld EUR rocznie na płyny do płukania tkanin, które owszem –. dają zapach, jednak zmniejszają absorpcję wody we włóknach, co ma duże znaczenie, np. w przypadku ręczników. Ponadto dodawane do płynów aromaty najczęściej nie wytrzymują wysokich temperatur podczas cyklu suszenia i niemal całkowicie znikają, gdy nasze ubrania trafią po praniu do suszarki.

Miele proponuje inne rozwiązanie, oferując suszarki z funkcją zapachową zastępującą używanie płynów do płukania. Działanie funkcji jest proste: kapsułkę zapachową umieszcza się w specjalnym uchwycie umieszczonym w filtrze w drzwiach suszarki. Podczas procesu suszenia powietrze przechodzi przez kapsułkę i sukcesywnie, w bardzo małych porcjach, uwalnia z niego aromat, który następnie utrwala się na suszonych tkaninach.

Intensywność zapachu może być dopasowana do indywidualnych wymagań –. wystarczy przekręcić wieczko kapsułki i w ten sposób zmniejszyć lub zwiększyć moc uwalniania. Jeśli kapsułkę całkiem zamkniemy – suszenie odbywa się bez opcji zapachowej. Możliwe jest również stosowanie funkcji na suchej bieliźnie, którą w suszarce chcemy tylko odświeżyć. Po wyjęciu z uchwytu kapsułka automatycznie się zamyka. Producent zapewnia, że zapach będzie utrzymywać się w niej nawet do 2 lat, a ilość perfum zawartych w jednej kapsułce wystarczy na około 50 cykli suszenia, zależnie od wybranej intensywności i czasu trwania programu. Transparentne opakowanie pomaga określić, kiedy kapsułka jest pusta i wymaga wymiany.

Użytkownicy najnowszych suszarek mogą wybierać spośród trzech różnych zapachów: Cocoon, Aqua oraz Nature. Producent tłumaczy, że Cocoon ma kojarzyć się z "równowagą i harmonią zmysłów", Aqua z morską bryzą, podczas gdy Nature to zapach natury. Zapachy zostały skomponowane przez mistrzów perfumeryjnych z Grasse w Prowansji w oparciu o naturalne składniki. Każdy z nich ma utrzymywać się na naszych ubraniach, bieliźnie i tekstyliach przez okrągły miesiąc.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Kapsułki zapachowe to kolejne produkty z serii CareCollection sprzedawane wyłącznie za pośrednictwem salonu, serwisu i sklepu internetowego Miele. Stosować można je wyłącznie w suszarkach posiadających system funkcji zapachowej. Obecnie w ofercie znajdują się dwa takie modele: T 8867 WP dostępny w cenie 6 490 zł * oraz T 8007 WP Supertronic w cenie *10 990 zł. Obie suszarki mają bęben SoftCare o pojemności 8 kilogramów i działają w klasie energetycznej A.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)