Supersoniczny VSS Unity dotknął "granic kosmosu". Virgin Galactic zabierze ludzi w kosmos jeszcze w tym roku

Supersoniczny VSS Unity dotknął "granic kosmosu". Virgin Galactic zabierze ludzi w kosmos jeszcze w tym roku

Supersoniczny VSS Unity dotknął "granic kosmosu". Virgin Galactic zabierze ludzi w kosmos jeszcze w tym roku
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando
27.07.2018 12:13

Niesamowity statek kosmiczny VSS Unity odbył kolejny rakietowy lot. Tym razem wzniósł się na dwa razy większą wysokość, niż ostatnio. Jeśli tak dalej pójdzie, możemy spodziewać się pierwszych turystycznych lotów w kosmos jeszcze w tym roku.

VSS Unity jeszcze nie przekroczył granicy kosmosu, ale w ostatnim locie znacznie się do niej zbliżył. Dwóch pilotów na pokładzie statku kosmicznego, startującego z samolotu SpaceShipTwo, wzniosło się na wysokość 52 kilometrów nad Ziemią. Jeden z pilotów, Dave Mackay, opisał swoje wrażenia po locie. "Ciemne niebo, błękitna poświata, totalnie zdumiewający widok, wart miliona dolarów" - mówił pilot.

"Lot był ekscytujący i szczerze mówiąc piękny. Byliśmy w stanie ukończyć dużą liczbę zadań testowych, które dadzą nam dobry wgląd w postępy w realizacji lotu turystycznego." - dodał drugi pilot, Mike "Sooch" Masucci.

Czwartkowy, lot rakietowy statku kosmicznego VSS Unity był już czwartym udanym w tym roku. Maszyna wzniosła się na wysokość 52 kilometrów osiągając imponującą prędkość Mach 2.4, czyli prawie 3000 km/h.

Richard Branson, założyciel Virgin Galactic, twierdzi, że pierwszy lot komercyjny VSS Unity odbędzie się jeszcze w tym roku. Najpierw jednak, Branson chce sam osobiście polecieć w kosmos tą maszyną, zanim dopuści do lotów turystycznych. Firma sprzedała już ponad 700 biletów w kosmos, każdy z nich kosztował 250 tysięcy dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (223)