Superjasny 46‑calowy LCD Samsunga

Superjasny 46-calowy LCD Samsunga
Źródło zdjęć: © SAmsung

09.05.2008 17:30, aktual.: 12.05.2008 10:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele firmy Samsung poinformowali o rozpoczęciu masowej produkcji 46-calowego wyświetlacza LCD przeznaczonego przede do pracy na zewnętrz budynków. Urządzenie - jak twierdzi producent - przewyższa produkty konkurencji pod względem oferowanej jasności, która w jego przypadku osiąga poziom 1500 cd/m2.

Nowe urządzenie przeznaczone jest do pracy wewnątrz i na zewnątrz budynków - ma przede wszystkim pełnić funkcję cyfrowego wyświetlacza informacyjnego ( Digital Information Display - DID ) i znaleźć zastosowanie np. na przystankach autobusowych, w muzeach oraz centrach handlowych. Korzysta ono z bardzo wydajnego podświetlenia CCFL ( cold-cathode fluorescent lamp ) dzięki któremu - jak twierdzi jego producent - jest w stanie wyświetlić obraz cechujący się jasnością wynoszącą 1500 cd/m2.

Panel nadaje się do budowy wielomonitorowego systemu, oferuje rozdzielczość 1366 x 768 pikseli i potrafi wyświetlić obraz ( 16,7 milionów kolorów ), który jest widoczny pod maksymalnym kątem 178 stopni.

Urządzenie powinno trafić do sprzedaży pod koniec tego miesiąca.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)