Superjasny 46-calowy LCD Samsunga

Superjasny 46-calowy LCD Samsunga
09.05.2008 17:30
Superjasny 46-calowy LCD Samsunga
Źródło zdjęć: © SAmsung

Przedstawiciele firmy Samsung poinformowali o rozpoczęciu masowej produkcji 46-calowego wyświetlacza LCD przeznaczonego przede do pracy na zewnętrz budynków. Urządzenie - jak twierdzi producent - przewyższa produkty konkurencji pod względem oferowanej jasności, która w jego przypadku osiąga poziom 1500 cd/m2.

Nowe urządzenie przeznaczone jest do pracy wewnątrz i na zewnątrz budynków - ma przede wszystkim pełnić funkcję cyfrowego wyświetlacza informacyjnego ( Digital Information Display - DID ) i znaleźć zastosowanie np. na przystankach autobusowych, w muzeach oraz centrach handlowych. Korzysta ono z bardzo wydajnego podświetlenia CCFL ( cold-cathode fluorescent lamp ) dzięki któremu - jak twierdzi jego producent - jest w stanie wyświetlić obraz cechujący się jasnością wynoszącą 1500 cd/m2.

Panel nadaje się do budowy wielomonitorowego systemu, oferuje rozdzielczość 1366 x 768 pikseli i potrafi wyświetlić obraz ( 16,7 milionów kolorów ), który jest widoczny pod maksymalnym kątem 178 stopni.

Urządzenie powinno trafić do sprzedaży pod koniec tego miesiąca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)