Sun likwiduje miejsca pracy

Sun likwiduje miejsca pracy

Sun likwiduje miejsca pracy
Źródło zdjęć: © Sun Microsystems
22.10.2009 15:48, aktualizacja: 22.10.2009 16:06

W obliczu finalizacji przejęcia przez Oracle’a specjalizująca się w systemach uniksowych, serwerach i platformie Java firma Sun Microsystems zwolni 3000 osób. Tym samym z posadą będzie musiało się pożegnać ponad 10 procent spośród 29 000 pracowników, którzy do końca czerwca 2009 roku byli zatrudnieni przez Suna na całym świecie.

Obraz
© (fot. Sun Microsystems)

Redukcja ma zostać przeprowadzona w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Obserwatorzy branży z USA liczą się jednak z tym, że zapowiedziane teraz zwolnienia nie będą ostatnie. Warto przypomnieć, że już pod koniec ubiegłego roku Sun miał w planie redukcję 600. stanowisk.

Firma ta notowała ostatnio bardzo złe wyniki. Duże straty skłoniły Suna do poszukiwania inwestora. W kwietniu do gry włączył się niespodziewanie koncern Oracle, największy konkurent niemieckiego SAP-a, i zaproponował przejęcie Suna za 7,4 miliarda dolarów włącznie z długami. Wcześniej chęć wykupienia Suna deklarował także IBM, lecz firmy nie doszły do porozumienia w kwestii ceny. Przejęcie spółki przez Oracle’a jest krytycznie postrzegane między innymi przez Komisję Europejską.

Sun szacuje, że w związku z wspomnianą redukcją stanowisk poniesie jednorazowo koszty w wysokości od 7. do 125 milionów dolarów. Koncern nie poinformował na razie, ile stanowisk zostanie zredukowanych w europejskich oddziałach firmy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)