Sugestywne reklamy w Google

Sugestywne reklamy w Google

18.12.2008 10:01, aktual.: 18.12.2008 10:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Istniejąca w wyszukiwarce Google funkcjonalność sugerująca zakończenia wyszukiwanych fraz już wkrótce zyska nowe możliwości. Jak podaje serwis BetaNews, wraz z podpowiedziami mają być tam wyświetlane linki bezpośrednie oraz linki reklamowe.

Sugestie to funkcjonalność obecna w wyszukiwarce Google od sierpnia bieżącego roku. Sugeruje ona możliwe zakończenie wyszukiwanej frazy po rozpoczęciu jej wpisywania w pole wyszukiwania. Jest ona oparta o najpopularniejsze zapytania użytkowników. W obecnej chwili w pasku wyszukiwania ukazują się niekiedy pełne adresy stron, jednak po ich wyborze jesteśmy przenoszeni na stronę z wynikami, na której ukazują się reklamy zarówno nad, jak i obok wyników. Już wkrótce ma się to zmienić i linki bezpośrednie oraz reklamowe będą wyświetlane wraz z sugestiami.

Dodatkowo Google zamierza wprowadzić wyszukiwanie oparte o odpowiedzi na pytania wpisywane w pasku wyszukiwania. Działanie będzie podobne do tego znanego z wyszukiwarki Ask.com. Dzięki temu wyszukiwanie informacji ma przypominać normalną rozmowę, a nie zadawanie pytań w formie pojedynczych słów czy zwrotów.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy nowe funkcje zostaną zaimplementowane do wyszukiwarki Google.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)