Su‑34. I ty możesz wyprzedzić samolot naddźwiękowy! Ale tylko w Rosji na autostradzie

Su-34. I ty możesz wyprzedzić samolot naddźwiękowy! Ale tylko w Rosji na autostradzie
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY

30.10.2019 22:08, aktual.: 31.10.2019 17:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielozadaniowy samolot myśliwsko-bombowy o napędzie turboodrzutowym. Musi być wyjątkowo szybki, prawda? Okazuje się, że bez problemu wyprzedzimy go zwykłym samochodem osobowym. Takie rzeczy, to tylko w Rosji!

Maszyna została skonstruowana jeszcze w latach ’90 i była oblatana na wiosnę 1990 roku. Co ciekawe dalsze prace przeciągały się na tyle, że do sił zbrojnych weszła dopiero w XXI wieku. Nie jest może najszybszym samolotem na świecie, ale 1400 km/h na poziomie morza i 1900 km/h na wysokości 11 kilometrów, to i tak ogromne wartości.

Su-34 szybki na niebie, ale nie na drodze

Jakim zdziwieniem może być w takim razie proste wyminięcie samolotu, którego mógłby dokonać niemalże każdy kierowca? Na facebookowym profilu magazynu Lotnictwo znalazła się kilku-zdjęciowa relacja z wyprzedzania Su-34 zwykłym samochodem.

Oczywiście samolot nie przekraczał bariery dźwięku, nie leciał, a tylko jechał. W zasadzie był holowany przez pojazd wojskowy na jednej z rosyjskich dróg. Czy coś podobnego, niezależnie od tego o jakim samolocie wojskowym mowa, byłoby do przewidzenia w Polsce? Chyba nie, ale Rosja to specyficzny kraj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (147)