Styl życia w telewizorach Panasonic Smart Viera - Smart TV na nowo

Styl życia w telewizorach Panasonic Smart Viera - Smart TV na nowo

Styl życia w telewizorach Panasonic Smart Viera - Smart TV na nowo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.06.2013 10:10, aktualizacja: 02.07.2013 10:28

"Wyszukaj w sieci nowego przystojnego męża” mówi do dotykowego pilota z wbudowanym mikrofonem, obsługującego spersonalizowany ekran telewizora Panasonic Smart Viera, zirytowana żona w filmiku promocyjnym obrazującym funkcję wyszukiwanika głosowego w sieci, dostępne w najnowszych telewizorach Panasonic Smart Viera z oferty na rok 2013. Czy rozwój Smart TV nie zaszedł za daleko?"

"Wyszukaj w sieci nowego przystojnego męża” mówi do dotykowego pilota z wbudowanym mikrofonem, obsługującego spersonalizowany ekran telewizora Panasonic Smart Viera, zirytowana żona w filmiku promocyjnym obrazującym funkcję wyszukiwania głosowego w sieci, dostępne w najnowszych telewizorach Panasonic Smart Viera z oferty na rok 2013. Czy rozwój Smart TV nie zaszedł za daleko?"

Pokaż mi swój telewizor a powiem Ci kim jesteś

Panasonic w tym roku zaskoczył wszystkich nowym portfolio telewizorów plazmowych i LED Smart Viera w nowoczesnym designie łączącym metal i szkło, z referencyjną jakością obrazu i nowymi funkcjami sieciowymi. Nam jednak najbardziej spodobały się innowacyjne funkcje personalizacji ekranu głównego, które dobitnie pokazują, że kult indywidualizmu objął już również telewizory. Lubimy to!

W czasach analogowych mówiło się: „pokaż mi swoich przyjaciół a powiem Ci kim jesteś”, albo: „pokaż mi jak mieszkasz a powiem Ci kim jesteś”, czy też: „pokaż mi co czytasz, a powiem Ci kim jesteś”, a nawet: „pokaż mi swoje buty, a powiem Ci kim jesteś”, ostatnio słyszymy: „pokaż mi swojego smartfona a powiem Ci kim jesteś”, a w tym roku dzięki Panasonic Smart Viera możemy spokojnie ukuć nowe powiedzenie: „Pokaż mi swój telewizor, a powiem Ci kim jesteś”.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Co ekran startowy nowych telewizorów Panasonic Smart Viera – My Home Screen –. mówi o właścicielu? Ustawienia funkcji Home Sreen skupiają się wokół trzech tematów: TV (oglądanie programów, wtedy jako ikony My Home Screen ustawiamy sobie skróty do swoich ulubionych stacji telewizyjnych), Lifestyle (informacje przydatne w życiu codziennym, wtedy w ikonach My Home Screen mogą znaleźć się np. pogoda, informacje, nasze notatki w kalendarzu, portale społecznościowe, youtube i skype, czy też ulubione aplikacje takie jak TVN Player, Ipla lub Iplex) i Information (gdy skupiamy się na korzystaniu z internetu, wtedy wśród ikon widocznych na ekranie My Home Screen będą dominowały zakładki naszych ulubionych stron www).

Dzięki takiej konfiguracji, zaraz po włączeniu telewizora, mamy szybki dostęp do zawartości, na której zależy nam najbardziej. Producent reklamuje spersonalizowany ekran My Home Screen hasłem „Wszystko co kochasz w jednym miejscu”. i ciężko się z nim nie zgodzić. Ekran powitalny My Home Screen można swobodnie dostosowywać, począwszy od wybranych widgetów po zdjęcie w tle ekranu, dzięki czemu po włączeniu telewizora od razu jesteśmy w miejscu z łatwym dostępem do naszych ulubionych aplikacji, stron, etc. Każdy, kto rzuci okiem na nasz ekran powitalny będzie w stanie natychmiast stwierdzić, czy jesteśmy maniakami filmów, czy raczej większość czasu spędzamy w sieci, a może uprawiamy jogę lub też gramy w golfa? Działanie My Home Screen dobrze obrazuje filmik producenta.

Film obrazujący jak działa My Home Screen

Porozmawiaj z nim

Nowe telewizory Panasonic Smart Viera redefiniują nasz sposób interakcji z telewizorem. Teraz, jeśli tylko chcemy dostosować głośność, zmienić kanał lub wykonywać inne podstawowe funkcje, takie jak: obsługa/nawigacja w przeglądarce, obsługa multimediów, przeszukiwanie Internetu np. map. newsów itp., można po prostu wydać polecenie do pilota dotykowego albo zgodnego smartfonu czy tabletu, po skonfigurowaniu aplikacji mobilnej Panasonic Viera Remote App 2.0. Telewizor reaguje aż na 80 komend głosowych i może nawet czytać treści z sieci. (Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play pod adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.panasonic.pavc.viera.vieraremote2 oraz w AppStore pod adresem https://itunes.apple.com/us/app/viera-remote2/id590335696?mt=8) ) Abstrahując od sterowania głosowego, nowa aplikacja mobilna Panasonic wyeliminowała problem wprowadzania tekstu do TV, każdy kto próbował wpisać cokolwiek z klawiatury pilota wie o czym mówimy.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Teraz wystarczy zainstalować aplikacje w urządzeniu mobilnym: smartfonie lub tablecie i połączyć je z wykrytym urządzeniem Panasonic. Następnie będąc na polu tekstowym w aplikacji wpisujemy tekst i jednym przyciskiem przesyłamy go do telewizora. Najciekawszą zabawą jest przeszukiwanie internetu za pomocą komend głosowych, system upraszcza wprowadzanie danych za pomocą słownych skrótów ułatwiających wyszukiwanie, takich jak „Internet”, „zdjęcie”, „wiadomości”. i „mapa”. Możliwe jest też głosowe wydawanie poleceń, takich jak „kanał w górę”, „kanał w dół” i „wycisz”. Wystarczy, że wypowiemy hasło rozpoczynające się od „Znajdź” lub „Szukaj” i telewizor wypluje nam listę wyników z Google. Czary mary. Niestety nie reaguje na komendę: „Spock, teleportuj mnie.”

Modele z funkcjami głosowymi to serie: ZT60. VT60, GT60, WT60, DT60, FT60. Mikrofon niezbędny do obsługi funkcji głosowych jest wbudowany w pilocie dotykowym, oprócz tego mamy możliwość korzystania z mikrofonu w smartfonie lub tablecie po instalacji oprogramowania Viera Remote 2.

Film obrazujący jak działa rozpoznawanie twarzy i głosu:

Dwa ekrany TV

Aplikacja Panasonic Viera Remote App 2.0. która obsługiwana jest przez urządzenia z systemami iOS i Android – udostępnia mnóstwo prostych, intuicyjnych i spersonalizowanych opcji. Nowa aplikacja Panasonic Viera Remote App 2.0 zmienia tablet lub smartfon w wygodny drugi ekran, na którym można na przykład kalibrować obraz telewizyjny lub wyszukiwać materiały bez wyświetlania menu przesłaniających główny obraz na ekranie telewizora. Ponadto umożliwia używanie tabletu lub smartfonu jako pilota do telewizora, udostępniając intuicyjne menu odzwierciedlające funkcje zwykłego pilota, a nawet umożliwiając ładowanie aplikacji VIERA Connect. Jedną z funkcji Viera Remote App 2.0 jest aplikacja Swipe & Share 2.0. Stanowi ona rozszerzenie funkcji łączności, które przekształca telewizor w centrum łatwego strumieniowego przesyłania oraz udostępniania zdjęć i materiałów wideo za pomocą smartfonu lub tabletu. Dzięki funkcji Swipe & Share 2.0. można łatwo udostępniać materiały z telewizora lub na telewizorze VIERA przesuwając
jednym palcem po urządzeniu przenośnym, jednocześnie użycie dwóch palców pozwala zapisywać materiały, na przykład wideo i zdjęcia. Za pomocą funkcji Swipe & Share 2.0 zdjęcia i filmy użytkownika wyświetlane na dużym ekranie można udostępniać na innych urządzeniach z systemem Android lub iOS. Możemy teraz przenieść oglądany film z ekranu telewizora na tablet i oglądać go dalej po opuszczeniu pokoju. Wszystko odbywa sie przy pomocy prostych, intuicyjnych gestów – przesuwania palcami po ekranie urządzenia mobilnego.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Zdarza Wam się rozsuwać kciuk i palec wskazujący, aby przybliżyć obraz.... w magazynie lub gazecie drukowanej? To uważajcie, bo teraz możecie jeszcze próbować go przenieść na ekran TV za pomocą ruchu palca. Sprawdzałem. Nie działa.

Prywatne centrum dowodzenia wszechświatem

Ze spersonalizowanym ekranem powitalnym My Home Screen jest jak z ekranem głównym w telefonach komórkowych. Dawniej wystarczał nam na nich tylko zegar, data i skróty do telefonu i wiadomości sms. Dziś każdy ekran główny smartfona to indywidualnie skonfigurowana baza dowodzenia wszechświatem, gdzie przechowujemy najważniejsze dla nas rzeczy i wykonujemy czynności za pomocą jednego lub dwóch ruchów palcem. Panasonic wprowadzając My Home Screen nieodwołalnie ustanowił ten sam standard do telewizorów. Ekran główny telewizorów Panasonic Smart Viera - My Home Screen, podobnie jak ekran startowy smartfona, jest jak dom: wszystkie istotne rzeczy znajdują się pod ręką, a jego wygląd można zmieniać zgodnie z własnymi upodobaniami. Oddaje on preferencje i pasje użytkownika, można go wypełniać treściami ważnym dla siebie i ułatwia on dostęp do tego, co kochamy.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

No i niestety, bardzo szybko przestaje się akceptować standardowy ekran główny telewizora – po prostu wyświetlający jedną stację tv – w zasadzie nie ma już możliwości powrotu do standardowego ekranu głównego, tak jak nikt ze smartfona nie przesiądzie się już na telefon komórkowy starej szkoły. Każdy kto chociaż raz stracił konfigurację ekranu głównego swojego smartfona wie jak to boli. Jedną z pierwszych rzeczy, którą robimy po takiej awarii jest ponowne spersonalizowane ustawienie ekranu głównego. Na szczęście w telewizorach Panasonic Smart Viera nie zdarza się niecelowa utrata ustawień My Home Screen, a spersonalizowanych ekranów głównych można mieć aż 4, w zależności od nastroju lub liczby domowników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)