Strzeżonego technologia strzeże

Strzeżonego technologia strzeże
Źródło zdjęć: © stuff

05.06.2015 11:02, aktual.: 05.06.2015 12:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nasi ojcowie wiedzieli, jak poradzić sobie z wrogiem: Moskala postraszyli szabelką, na Turków nasłali skrzydlatą kawalerię a pastwiska zabezpieczali drutami kolczastymi. Niestety, M4 to nie poligon, nie otoczysz go ostrokołem, dlatego w ostatnim numerze Stuffa przyjrzeliśmy się, jak technologia może ochronić twój dobytek.

Jeśli kupiłeś nowe mieszkanie w dzielnicy cieszącej się „wątpliwą”. reputacją, a w twoim domu częściej goszczą złodzieje niż znajomi, chętnie zrobiłbyś coś, by przerwać pasmo swoich życiowych nieszczęść. Ubezpieczenie nieruchomości nie wyeliminuje problemu, zwłaszcza jeśli posiadasz sprzęt wartościowy nie tylko pod kątem materialnym, ale i sentymentalnym. Dobre zabezpieczenie mieszkania jest więc sprawą kluczową.

Jeden z najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa domowego oferuje mydlink Home. Składa się on z kontrolowanych poprzez Wi-Fi niezależnie działających kamer, czujników oraz sprytnych nakładek na wtyczki do prądu Smart Plug. W przeciwieństwie do wielu produktów konkurencji, nie potrzebujesz inwestować w drogą stację macierzystą, urządzenia z serii mydlink Home łączą się bezpośrednio z twoim routerem.

W komplecie startowym Smart Home HD otrzymasz wszystko, co potrzebne do skonfigurowania twojego domowego, elektronicznego pastucha: kamerkę rejestrującą obraz w jakości HD (nawet przy zupełnym braku światła), czujnik ruchu oraz największą gwiazdę zestawu, czyli nakładki na wtyczki, które mogą włączyć bądź wyłączyć podłączone do nich urządzenie. Warto zaznaczyć, że współpracują niemalże z każdym sprzętem, dlatego znajdziesz wiele zastosowań dla tej niepozornej wtyczki.

A jak całość sprawuje się w boju? Wystarczy połączyć Smart Pluga z czujnikiem ruchu, a następnie np. z lampą. W efekcie wtyczka po otrzymaniu sygnału z czujnika wyłączy bądź włączy lampę. Takie rozwiązanie daje nam dwie korzyści. Po pierwsze niepożądany „gość”. wystraszy się, gdyż uzna, że domownik obudził się i zaraz przyłapie go na włamie. Po drugie system dodaje sprytu tradycyjnemu urządzeniu, które może włączyć się automatycznie, gdy właściciel domu znajdzie się w pomieszczeniu. Dodatkowo czujniki mogą wysyłać powiadomienia na smartfon bądź tablet użytkownika, informując o nietypowej aktywności wewnątrz pomieszczeń. Smart Plugi można oczywiście dowolnie konfigurować, aby uaktywniały się bądź przestawały działać o danej godzinie.

D-link przygotował też coś dla miłośników muzyki: wtyczkę Home Music Everywhere, która bezprzewodowo przesyła muzykę z komputera lub urządzenia mobilnego bezpośrednio do podłączonych do niej głośników.

Wtyczki Home Music Everywhere, Smart Plug oraz czujnik ruchu dostępne są w cenie ok 18. zł za sztukę, nieco więcej trzeba będzie wydać na dodatkowe kamery. W zależności od tego, czy nagrywa obraz w HD lub jest obrotowa, przyjdzie ci za nią zapłacić od 400 do ok. 450 zł.

Wyobraź sobie ile zabawy miałby sam w domu Kevin, gdyby przed wylotem do Paryża jego rodzice zainwestowali w ten system.

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także