Strona internetowa informuje o złych produktach spożywczych

Strona internetowa informuje o złych produktach spożywczych

Strona internetowa informuje o złych produktach spożywczych
Źródło zdjęć: © WP.PL
13.07.2012 15:29

Czeskie ministerstwo rolnictwa oraz Państwowa Inspekcja
Rolniczo-Żywnościowa (SZPI) uruchomiły stronę internetową, na której informują konsumentów o złej
jakości bądź niezgodnych z opisem na etykiecie produktach spożywczych.

Kontrole w Czechach wykazują, że w handlu detalicznym pojawia się coraz większa liczba nieodpowiednich produktów żywnościowych. Dlatego też resort rolnictwa i SZPI zdecydowały się otworzyć stronę www.potravinynapranyri.cz, gdzie prezentują wyniki prac inspektorów.

Witryna dzieli produkty spożywcze na trzy grupy: złej jakości, fałszowane i niebezpieczne. Przedstawia m.in. miejsce pochodzenia, pełną nazwę, kategorię wyrobu, datę i miejsce przeprowadzenia kontroli oraz producenta lub dystrybutora. Opis uzupełniają fotografie opakowań, a także szczegóły dotyczące zgodności albo niezgodności z etykietą.

Na stronie internetowej szczegółowo opisano około 35. produktów. Głównie jest to żywność producentów czeskich, ale znalazła się i ta importowana z Polski.

Strona internetowa to m.in. echo tzw. afery solnej w Polsce. Czeskie urzędy, zaniepokojone jakością żywności importowanej z Polski, zwróciły się do władz w Warszawie o szczegółową listę producentów, którzy w miejscu soli spożywczej mogli wykorzystać sól techniczną. Gdy jej nie otrzymały, rozpoczęły masowe kontrole polskich i innych produktów spożywczych w sklepach.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)