Strefa 51. W okolicy odkryto tajemnicze obiekty. Wojsko USA może coś ukrywać

Strefa 51. W okolicy odkryto tajemnicze obiekty. Wojsko USA może coś ukrywać

Strefa 51. W okolicy odkryto tajemnicze obiekty. Wojsko USA może coś ukrywać
Źródło zdjęć: © google maps
Arkadiusz Stando
27.12.2019 09:49

Jeden z satelitów prywatnej sieci Planet Labs uchwycił na zdjęciach nieznane obiekty w okolicach Strefy 51. Mogą przedstawiać nieznane dotychczas projekty Sił Powietrznych USA. Zdjęcia ujawniły kilkanaście samolotów.

O sprawie informuje redakcja The War Zone z serwisu The Drive. Jej dziennikarze często poruszają tematy związane ze słynną Strefą 51. Oczywiście nie poruszają tematyki teorii spiskowych, a analizują ciche dokonania Sił Powietrznych USA. Jednym z głośniejszych tematów były chociażby prawdopodobnie autonomiczne F-117A, dawno wycofane ze służby.

Nowe obiekty zaobserwowano na lotnisku wojskowym w Tonopah. To tam przeprowadzano testy słynnych samolotów, chociażby wspominanych wcześniej F-117A czy bezzałogowego drona RQ-170.
Na zdjęciach satelitarnych z 6 grudnia 2019 roku opublikowanych przez Planet Labs widać kilkanaście hangarów. Przed budynkami widać wystające fragmenty samolotów, które nie przypominają żadnych znanych maszyn. Hangary oryginalnie zbudowano, aby ukrywać F-117A przed światem, więc nowe samoloty mogą mieć podobne rozmiary.

Nie wiadomo, czego można się spodziewać. Pod dachami hangarów mogą kryć się zarówno jednostki autonomiczne, jak i samoloty załogowe. Jedno jest pewne - 6 grudnia zauważono wzmożoną aktywność w tym rejonie, ponieważ na pozostałych zdjęciach z całego miesiąca nie zauważono ani jednego z obiektów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)