Steve Ballmer odchodzi z Microsoftu!

Steve Ballmer odchodzi z Microsoftu!

Steve Ballmer odchodzi z Microsoftu!
Źródło zdjęć: © chip.pl
26.08.2013 09:24, aktualizacja: 26.08.2013 11:09

Microsoft poinformował, że Steve Ballmer, CEO Microsoft, zdecydował się przejść na emeryturę w ciągu najbliższych 12 miesięcy, gdy tylko dobiegnie końca proces wyboru jego następcy. Do tego czasu Ballmer pozostanie na stanowisku prezesa.

„Czas na takie zmiany nigdy nie jest idealny, ale teraz mogę powiedzieć, że nadeszła właściwa chwila.”. – powiedział Steve Ballmer. „Rozpoczęliśmy wdrażanie nowej strategii z nową organizacją i mamy świetny zespół zarządzający. Zgodnie z moimi pierwotnymi planami moje przejście na emeryturę zbiegłoby się z kluczowym momentem zmian w firmie, która dąży do tego, by dzięki oferowanym produktom i usługom wspierać swoich klientów w działaniach, które są dla nich najważniejsze. Potrzebujemy CEO, który stanie na czele firmy na długo, zmierzając w tym nowym kierunku”.

Zarząd powołał specjalną komisję do zarządzania procesem rekrutacyjnym. Jest ona kierowana przez Johna Thompsona, niezależnego dyrektora Zarządu. W skład komisji wchodzą oprócz niego: Bill Gates, Prezes Zarządu, Chuck Noski, Prezes Komisji Audytowej oraz Steve Luczo, Przewodniczący Komisji ds. Wynagrodzeń. Komisja współpracuje z Heidrick & Struggles International Inc., wiodącą firmą rekrutacyjną, która rozważy kandydatów zarówno z zewnętrz, jak i wewnątrz organizacji.

„Jako członek grupy zaangażowane w zespół planowania sukcesji, będę współpracować z innymi członkami zarządu w wyborze nowego, świetnego CEO”. – powiedział Gates. „Cieszę się, że Steve będzie pełnił swoją funkcję do tego czasu”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)