Steve Ballmer o Chrome OS: to coś jest interesujące

Steve Ballmer o Chrome OS: to coś jest interesujące

Steve Ballmer o Chrome OS: to coś jest interesujące
Źródło zdjęć: © Wikipedia
15.07.2009 11:30, aktualizacja: 16.07.2009 08:14

"To coś o nazwie Chrome OS może być interesujące" - powiedział żartobliwie Steve Ballmer podczas Worldwide Partner Conference 2009. Prezes Microsoftu dodał, że mimo to on woli korzystać z jednego systemu operacyjnego. To kolejna uszczypliwa uwaga w stronę Google, które chce oferować Androida na smartfony i netbooki oraz Chrome OS na netbooki i desktopy

Steve Ballmer pokusił się o wyrażenie swojej opinii dotyczącej zapowiedzianego w piątek nowego systemu operacyjnego - Google Chrome OS.

Prezes Microsoftu powiedział podczas spotkania z dziennikarzami na Worldwide Partner Conference 2009: "_ Kto wie czym właściwie jest to coś? Cóż, dla mnie to coś o nazwie Chrome OS jest naprawdę interesujące _". Ballmer dodał, że choć system Google na pewno jeszcze długo nie pojawi się na komputerach stacjonarnych, to już teraz budzi jego respekt.

CEO Microsoftu postanowił również w kilku słowach skrytykować koncepcję Google, która zakłada dostarczenie jednego systemu operacyjnego dla smartfonów i netbooków (Android) oraz drugiego dla netbooków i komputerów stacjonarnych (Chrome OS).

"_ Nie wiem czy oni po prostu nie mogą się zdecydować czy też mają u siebie inny problem, ale kiedy ostatnio sprawdzałem, to użytkownik nie musiał korzystać z dwóch systemów operacyjnych - lepiej mieć jeden _" - powiedział Ballmer.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)