Sterowanie skrzyżowaniami przez sieć GSM

Sterowanie skrzyżowaniami przez sieć GSM

Sterowanie skrzyżowaniami przez sieć GSM
Źródło zdjęć: © Jupiter Images
10.06.2010 20:21, aktualizacja: 11.06.2010 10:03

Firma GTI przygotowała i wdrożyła projekt Telemetrii M2M do Zarządzania Skrzyżowaniami w Łodzi. System pozwala zdalnie zarządzać 120 skrzyżowaniami w Łodzi.

GTI przygotowała rozwiązanie M2M pozwalające na zdalne sterowanie skrzyżowaniami w Łodzi z użyciem sieci GSM.

Technologia M2M (machine to machine) to przesyłanie na odległość informacji pomiędzy poszczególnymi przenośnymi lub stacjonarnymi urządzeniami. Transmisja danych, komunikatów i sygnałów sterujących w obu kierunkach możliwa jest praktycznie w czasie rzeczywistym. System wdrożony przez GTI pozwala zdalnie zarządzać 120 skrzyżowaniami w Łodzi.

Obraz
© (fot. Jupiter Images)

Dzięki zastosowaniu łączności GSM w rozwiązaniach M2M zapewniona jest pełna mobilność poszczególnych punktów systemu, bez konieczności inwestowania w rozbudowaną infrastrukturę a wykorzystanie rozwiązań możliwe jest w każdym miejscu objętym zasięgiem GSM.

Technologia M2M może znaleźć zastosowanie również w innych dziedzinach, takich jak przemysł, automatyka, telemetria (odgrywająca ważną rolę w systemach przeciwpowodziowych), energetyka, security czy transport. M2M doskonale sprawdza się też w tzw. inteligentnych domach czy w działalności dostawców mediów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)