SteelSeries pokazuje nową klawiaturę mechaniczną dla graczy - Apex M800

SteelSeries pokazuje nową klawiaturę mechaniczną dla graczy - Apex M800
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.01.2015 14:23, aktual.: 05.01.2015 14:55

Firma SteelSeries przedstawiła, jak zapewnia, najszybszą na świecie klawiaturę mechaniczną przeznaczoną dla fanów elektronicznej rozrywki – Apex M800.

Nowe przełączniki SteelSeries zapewniać mają reakcję szybszą o 25 proc. od standardowych mechanicznych klawiatur. Funkcja n-key rollover sprawić ma zaś, że Apex zarejestruje każde wciśnięcie klawisza – niezależnie od tego, jak szybki jest gracz. Oznacza to, że nawet użycie kilku przycisków jednocześnie nie zablokuje klawiatury, a każdy z nich zostanie prawidłowo odczytany.

W Apex M800 zastosowano diody LED umieszczone w centrum każdego klawisza. Dzięki temu najnowsza klawiatura SteelSeries oferuje podświetlenie z paletą 16,8 miliona kolorów. Podświetlenie w Apex M800 to nie tylko kwestia estetyki. Gracze mogą dobierać kolor poszczególnych klawiszy w zależności od profilu, preferencji czy potrzeb związanych z konkretną grą. SteelSeries współpracuje z twórcami gier, aby przygotować gotowe szablony oraz zmiany kolorów na klawiaturze, zależnych od wydarzeń w grze. Więcej informacji o liście tytułów można spodziewać się w pierwszych miesiącach 2015 roku.

Dużą wagę w procesie tworzenia przywiązano do wytrzymałości. Każdy przycisk mechanicznej klawiatury cechuje się wytrzymałością 60 milionów kliknięć.

Apex M800 to również wiele możliwości zmian ustawień, w tym nielimitowana liczba profili, makro, podświetlenie – wszystko obsługiwane przez oprogramowanie SteelSeries Engine. Każdy przycisk można dowolnie modyfikować: od zmiany koloru podświetlenia, 8 poziomów jasności po różnorodne tryby wyświetlania czy mapowanie. Użytkownicy będą mogli wybrać spośród preinstalowanych trybów podświetlenia: Breathe, Wave czy Trigger – będą mogli też stworzyć własne szablony, np. odliczanie czasu odnowienia umiejętności w grach.

Bogaty edytor makro Apex M800 ma być intuicyjny w obsłudze. Wszystkie przyciski są programowalne – można pod nimi zapisać inny klawisz na klawiaturze, przycisk myszy, kontrolę mediów (np. play/stop), uruchomienie aplikacji czy makro. A co z bardziej zaawansowanymi ustawieniami? Również ich nie zabrakło: nagrywanie makro w locie za pomocą tylko jednego przycisku, oraz rozbudowane makro tekstowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)