Steam wycofuje się z płatności Bitcoinami. Powodem są wysokie opłaty i wahania kursu waluty

Steam wycofuje się z płatności Bitcoinami. Powodem są wysokie opłaty i wahania kursu waluty
Źródło zdjęć: © Fotolia | Lightboxx
Bolesław Breczko

07.12.2017 08:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najpopularniejsza platforma sprzedaży gier na świecie – Steam – rezygnuje z przyjmowania płatności Bitcoinami.

"W ciągu ostatnich miesięcy mogliśmy zaobserwować duże wahania wartości waluty i znaczący wzrost opłat za przeprowadzenie transakcji w sieci Bitcoin" – mówią w oficjalnym komunikacie przedstawiciele Steama.

Prowizja za transakcje wzrosła od 20 centów do 20 dolarów od 2016 gdy platforma uruchomiła możliwość płacenia wirtualną walutą. Kolejnym powodem rezygnacji z Bitcoina jest jego duża niestabilność. W listopadzie kurs Bitcoina spadł o 25 proc. w ciągu 4 dni, chociaż od tamtego momentu wzrósł prawie dwukrotnie do prawie 50 tys. złotych.

Niestabilny kurs tworzy problemy w momencie gdy użytkownik chce zwrócić kupioną grę (ma do tego prawo przez 14 dni od daty zakupu, jeśli łączny czas gry nie przekracza dwóch godzin). Do tego przy zwrocie kosztów w Bitcoinie użytkownik ponownie obciążany jest opłatami za transakcje.

Steam to największa na świecie wirtualna platforma do sprzedaży gier. Korzysta z niego ponad 150 mln użytkowników na całym świecie. Dziennie jednocześnie w platformie loguje się 14 mln graczy. Ruch z Polski to ok. 1,5 proc. całkowitego ruchu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)