Start rakiety kosmicznej Blue Origin New Shepard. Oglądaj na żywo

Start rakiety kosmicznej Blue Origin New Shepard. Oglądaj na żywo

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska
13.10.2020 15:31

New Shepard wystartuje dziś (13 października) z obszaru testowego Blue Origin w zachodnim Teksasie. W trakcie misji NG-13 rakieta kosmiczna wyniesie 12 komercyjnych ładunków, wśród których znajdują czujniki wspierające tworzenie technologii dla przyszłych misji księżycowych NASA.

Lot zaplanowano na godzinę 9:35 czasu lokalnego (15:35 w Polsce). Będzie to 13. lot New Shepard dla Blue Origin. Podczas tej misji, nazywanej NG-13, New Shepard na swoim pokładzie wyniesie 12 komercyjnych ładunków. Wśród nich znajdują się czujniki zejścia i lądowania NASA.

Lot w kosmos New Shepard

- Eksperyment zweryfikuje, w jaki sposób te technologie (czujniki, komputery i algorytmy) współpracują ze sobą, aby określić położenie i prędkość statku kosmicznego zbliżającego się do Księżyca, umożliwiając pojazdowi samodzielne lądowanie na powierzchni Księżyca w promieniu 100 metrów od wyznaczonego punktu – poinformowali przedstawiciele Blue Origin.

Misja ważna z punktu widzenia NASA

Wspomniane technologie mają umożliwić przyszłym misjom - zarówno załogowym, jak i robotycznym – dotarcie do pożądanych miejsc i precyzyjne lądowanie w wyznaczonych punktach, co nie było możliwe podczas misji Apollo. Takie rozwiązania pozwolą na lądowanie na obszarach o zróżnicowanym podłożu, również w pobliżu kraterów obcych planet. Osiągnięcie wysokiej precyzji lądowania umożliwi długoterminową eksplorację Księżyca i przyszłe misje na Marsa.

Start rakiety można obejrzeć na stronie BlueOrigin.com.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)