Średnia prędkość łącza internetowego w Wielkiej Brytanii - 3,6 Mb/s

Średnia prędkość łącza internetowego w Wielkiej Brytanii - 3,6 Mb/s
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

09.01.2009 16:33, aktual.: 09.01.2009 16:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ofcom, brytyjski regulator rynku, przeprowadził badania związane z ustaleniem średniej prędkości łącz internetowych wykorzystywanych w Wielkiej Brytanii. Jak podaje BBC News kształtuje się ona na poziomie 3,6 Mb/s.

W artykule Wielka Brytania - internet wolniejszy niż w Polsce! podawaliśmy, że Brytyjczycy w 2007 roku korzystali z łącz o średniej prędkości na poziomie 2,6 Mb/s. Był to jednak wynik uzyskany na podstawie wartości deklarowanych przed dostawców, a nie efekt pomiaru przepustowości łącz. Jak podaje BBC News badania związane z ustaleniem rzeczywistej średniej prędkości łącza internetowego w Wielkiej Brytanii przeprowadził Ofcom, brytyjski regulator rynku.

Po wykonaniu złożonych testów okazało się, że średnia prędkość łącza internetowego w Wielkiej Brytanii kształtuje się na poziomie 3,6 Mb/s. Regulator zwrócił przy tym uwagę na fakt, że Internauci korzystają z łącz o gorszych parametrach niż wynikałoby to z obietnic składanych w reklamach przed dostawców szerokopasmowego Internetu. Nie są także wykorzystywane fizyczne możliwości linii telefonicznych.

Sytuacja znalazła odzwierciedlenie w wynikach badań zadowolenia konsumentów z użytkowanego łącza. Wśród osób, które przeglądają przede wszystkim strony internetowe wskaźnik ten osiągnął 93%. W przypadku Internautów oglądających materiały wideo spadł jednak do 67%.

Średnia prędkość łącza jest zależna od sposobu jej wyznaczania i trudno mówić o bezpośrednich porównaniach różnych badań. Warto jednak dodać, że we wrześniu ubiegłego roku w artykule Tylko Japonia gotowa na internet nowej generacji informowaliśmy, że w Polsce kształtuje się ona na poziomie 1,4 Mb/s.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)