Sprzętowy firewall dla mobilnych

Sprzętowy firewall dla mobilnych

Sprzętowy firewall dla mobilnych
31.05.2007 16:00

W ofercie firmy Yoggie Security Systems pojawiło się ciekawe sprzętowe zabezpieczenie przed wszelkimi niebezpieczeństwami czyhającymi na nas podczas surfowania w Internecie. Mowa tu o urządzeniu o nazwie Yoggie Pico, które wielkością zbliżone jest do zwykłego pendrive'a.

Wszelkiego rodzaju zabezpieczenia ( antywirusy, zapory ogniowe ) obciążają nasz komputer, spowalniając tym samym jego działanie. Możemy to jednak zmienić - korzystając z urządzenia firmy Yoggie Security Systems. Mowa tu nowym sprzętowym zabezpieczeniu o nazwie Yoggie Pico, które przeznaczone jest głównie dla użytkowników notebooków. Korzysta ono z pakietu kilkunastu aplikacji ( wyłapują one wirusy, spam, spyware ) ochraniając nas tym samym przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami czyhającymi w Sieci.

Co ważne, ów sprzętowy firewall jest naprawdę niewielki ( podłączamy go do portu USB ) i przypomina pendrive'a. Jego "sercem" jest procesor Intel Pentium 520 MHz pracujący pod kontrolą Linuksa.

Nowość dostępna jest w dwóch wersjach - Pico Personal i Pico Pro. Pierwszą wyceniono na 179 USD, natomiast za drugą trzeba zapłacić 199 USD ( obsługuje dodatkowo VPN ). Obie trafią na rynek 10 czerwca.

Dokładne informacje na temat urządzeń można znaleźć na stronie producenta - http://www.yoggie.com.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)