Sprzęt, który wywraca do góry nogami świat hi-fi

Sprzęt, który wywraca do góry nogami świat hi‑fi

Sprzęt, który wywraca do góry nogami świat hi-fi
Źródło zdjęć: © Hi-Fi Choice & Home Cinema
06.12.2012 16:20, aktualizacja: 06.12.2012 16:39

Branża hi-fi kieruje się kilkoma niepisanymi zasadami. Jedna z nich głosi, że jeśli zależy nam na większej funkcjonalności, będziemy musieli zwiększyć liczbę komponentów.

Branża hi-fi kieruje się kilkoma niepisanymi zasadami. Jedna z nich głosi, że jeśli zależy nam na większej funkcjonalności, będziemy musieli zwiększyć liczbę komponentów. Zgodnie z inną z tych zasad zwiększenie dostępnej mocy wiąże się z fizycznym zwiększeniem rozmiarów systemu. Obie te reguły od lat są uznawane za święte i są tak powszechnie przyjmowane za oczywistość, jak przekonanie, że tylko duże kolumny są w stanie zapewnić potężny dźwięk.

Co można więc sądzić o tym systemie? Oto mamy trzy komponenty, które oferują bogactwo funkcji i gigantyczną moc, a mimo to wszystkie z powodzeniem zmieściłyby się na jednej półce konwencjonalnego regału na sprzęt. Jak widać, trudno pomylić je z Krellami!

Cyrus Stream XP
Cena: ok. 1. 000 zł

Ten flagowy sieciowy odtwarzacz Cyrusa stanowi połączenie obsługującego rozdzielczość 24-bit/96kHz streamera z wyposażonym w cyfrowe wejścia przedwzmacniaczem. Możliwość bezpośredniego podłączenia końcówek mocy pozwala stworzyć kompaktowy, a zarazem potężny system.

Cyrus Mono X300
Cena: ok. 1. 500 zł

Podobnie jak Stream XP, X30. to najwyższy model Cyrusa, jeśli chodzi o końcówki mocy. Konstrukcja klasy A/B z zerowym sprzężeniem zwrotnym pozwala uzyskać moc 235W przy obciążeniu 8Ω, która rośnie do 300W przy mniejszym obciążeniu.

Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand
Cena: ok. 1. 500 zł (za parę)

Jako mniejsza wersja topowego modelu Beethoven Concert Grand, kolumny Baby Grand są wyposażone w te same przetworniki XPP i solidną obudowę.

Źródło artykułu:Hi-Fi Choice & Home Cinema
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)