Sprzedajesz na Allegro? Uważaj na oszustwo!

Sprzedajesz na Allegro? Uważaj na oszustwo!
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko

11.08.2017 12:26, aktual.: 11.08.2017 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sprzedający na Allegro powinni uważać na dziwne wiadomości z ofertą kupna poza serwisem za dużo wyższą cenę. Może to być oszustwo.

Jedna ze sprzedających na Allegro dostała wiadomość od osoby, która twierdziła, że chce kupić sprzedawany przedmiot poza serwisem. Dostała taką wiadomość (pisownia oryginalna):

"Dziękuje za odpowiedz. Zapłacę ... (cena wyższa o 30% niż ta, która jest na Allegro) + 300 zł kosztów wysyłki poprzez EMS Pocztex. Proszę sprawdzić tutaj koszty wysyłki(http://www.pocztex.pl/ems/cennik/) do Johannesburg".

Dalej nadawca prosi o przesłanie danych do przelewu: imię i nazwisko, adres, nr konta. Jak powiedział Wirtualnej Polsce przedstawiciel Allegro, jest to klasyczny przypadek phishingu, czyli próby wyłudzenia danych.

- W tym konkretnym przypadku oszuści przejęli konta w serwisie, a następnie wykorzystali je do komunikacji ze sprzedającymi. Oczywiście staramy się jak najszybciej wykrywać takie incydenty i ostrzegać osoby, które były adresatami oszukańczych wiadomości - mówi w rozmowie z WP Paweł Klimiuk z Allegro.

W walce z oszustami bardzo ważna jest świadomość i aktywność samych użytkowników serwisu. Każdy, kto dokonuje transakcji, powinien dla własnego bezpieczeństwa włączyć w ustawieniach konta dwustopniowe logowanie. A gdy otrzyma podejrzaną wiadomość dotyczącą aukcji, może zgłaszać swoje wątpliwości na dres phishing@allegro.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (89)
Zobacz także