Sprawdź, czy dziecko nie szaleje twoim samochodem

Sprawdź, czy dziecko nie szaleje twoim samochodem

16.10.2014 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ufać znaczy kontrolować. Większość rodziców - przynajmniej nieoficjalnie - podpisałoby się pod tym sformułowaniem obiema rękoma. Zwłaszcza, gdy sprawa dotyczy samochodu powierzanego dzieciom. Ale jak sprawować nad nimi pieczę, gdy siadają za kierownicę? Jest na to sposób.

Według policyjnych statystyk to młodzi kierowcy, w wieku 18-2. lata, są najczęściej sprawcami wypadków. Zwykle przyczyną nieszczęśliwych zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, czego dowodzą m.in. nagłaśniane przez media tragiczne w skutkach wypadnięcia z drogi czy czołowe zderzenia. Nic więc dziwnego, że setki rodziców z drżeniem serca powierzają kluczyki samochodowe swoim dzieciom – szczególnie, gdy nie mają one dużego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów.

Tym, którzy chcieliby mieć wpływ na styl jazdy pociech, a tym samym ich bezpieczeństwo na drodze, z pomocą przychodzą usługi monitoringu pojazdów, takie jak Gdzie Jest Auto. Za jej pośrednictwem, używając smartfona z systemem Android lub iOS oraz serwisu www, możliwy jest nie tylko całodobowy monitoring samochodu, ale także lokalizowanie auta na żądanie niezależnie od tego, gdzie się ono znajduje. Usługa pozwala również na wyznaczenie trasy do pojazdu z miejsca, w którym znajduje się użytkownik, a funkcja „strażnik”. informuje o przemieszczeniu się samochodu, nawet gdy ma on wyłączony silnik.

Co więcej –. istnieje możliwość ustawienia alarmu prędkości, po której przekroczeniu aplikacja sygnalizuje zbyt szybkie poruszanie się jeździe lokalizowanego auta. Zapobiegliwi rodzice mają ponadto dostęp do historii zdarzeń, w której gromadzone są informacje o lokalizacjach i alertach samochodu prezentowane na mapie.

„Gdzie Jest Auto z jednej strony zapewnia spokój ducha, a z drugiej dostarcza rodzicom rzeczowych argumentów w dyskusjach z dziećmi na temat ich zachowania za kierownicą”. – mówi Marcin Brysiak, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w firmie Locon, dostawcy usługi Gdzie Jest Auto.

Z usługi mogą skorzystać właściciele samochodów wyposażonych z złącze OBD 2. do którego podłącza się nadajnik GPS (dostępny na stronie www.gdziejestauto.pl w cenie 299 zł). Konieczna jest też subskrypcja usługi aktywowana darmowym SMS-em o odpowiedniej treści z podziałem na operatorów (szczegóły na www.gdziejestuto.pl/cennik). Wraz z wysłaniem SMS-a automatycznie tworzone jest konto w usłudze, a użytkownik otrzymuje wiadomość z hasłem i informacją, że loginem jest jego numer telefonu.

Przez pierwsze 1. dni Gdzie Jest Auto można testować za darmo.

Polecamy na stronach Lokalizacja.info:Zlokalizuj zdjęcie i nie tylko: aparat z GPS w praktyce

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)