Spotify: zapisywanie utworów na dysku w plikach mp3

Spotify: zapisywanie utworów na dysku w plikach mp308.05.2013 12:00
Spotify: zapisywanie utworów na dysku w plikach mp3
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Jakieś pół roku temu Spotify uruchomiło stronę internetową, dzięki której użytkownicy mają dostęp do ogromnych zbiorów muzyki online. Ale jednocześnie nie wprowadziło żadnego szyfrowania, które zabezpieczałoby muzykę słuchaną za pośrednictwem ich sieciowego odtwarzacza. Nie trzeba było długo czekać, aż ktoś postanowi to wykorzystać.

Wczoraj w Google Web Store pojawiło się rozszerzenie do przeglądarki Chrome, dzięki któremu użytkownik mógł zapisać na dysku plik mp3 z każdą piosenką, do jakiej ma dostęp za pośrednictwem Spotify. Narzędzie nazywało się Downloadify i wystarczyło kliknąć na konkretny utwór, by zapisał się on na dysku komputera.

"Bonanza" nie mogła jednak trwać długo. Mniej więcej tak szybko jak narzędzie się pojawiło, tak szybko zniknęło z Google Web Store ponieważ Mountain View doszło do wniosku, że „narusza regulamin".

Jednak zainstalowane kopie Downloadify działają i, do czasu aż Spotify nie postanowi rozwiązać tego problemu, działać będą nadal. Wygląda na to, że po tym incydencie, zespół Spotify w pierwszej kolejności skupi się jednak na wprowadzeniu szyfrowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)