Spotify atakuje niebezpiecznymi reklamami

Spotify atakuje niebezpiecznymi reklamami05.10.2016 15:26
Spotify atakuje niebezpiecznymi reklamami

Reklamy kryjące niebezpieczne oprogramowanie trafiły do wielu miłośników muzyki dzięki Spotify, jednemu z największych serwisów do strumieniowania muzyki. Problem z reklamami zgłaszają użytkownicy korzystający z darmowej wersji serwisu - Spotify Free

Reklamy kryjące niebezpieczne oprogramowanie trafiły do wielu miłośników muzyki za pośrednictwem Spotify, jednego z największych serwisów do strumieniowania. Problem z reklamami zgłaszają użytkownicy korzystający z darmowej wersji serwisu - Spotify Free.

O sprawie donieśli sami użytkownicy, którzy zauważyli, że serwis Spotify Free działający jako desktopowa aplikacja, która zmusza przeglądarkę internetową do otwierania - od czasu do czasu - różnego rodzaju złośliwych stron. Strony pojawiają się w nowych oknach domyślnej przeglądarki. Jak skarży się jeden z użytkowników na forum serwisu, część ze stron nie wymaga żadnej akcji użytkownika, by wyrządzić szkody w systemie zaatakowanego komputera.

O ile pierwsze zgłoszenia mówiły jedynie o zagrożeniu występującym na Windows 10. to wszystko wskazuje, że niebezpieczeństwo pojawia się również na innych systemach - również na Ubuntu, jak i MacOS-ie.

Sygnały o kłopocie ze złośliwymi reklamami powiązanymi z usługą Spotify zaczęły pojawiać się w sieci we wtorek, 4 października.

Okazuje się, że to nie pierwszy raz, kiedy Spotify zmaga się ze złośliwymi reklamami. Na początku 2011 r. szwedzka firma przepraszała już swoich klientów za wyświetlanie niebezpiecznych reklam na pulpitach części ze swoich użytkowników.

Przedstawiciele Spotify twierdzą, że udało im się zidentyfikować i usunąć źródło problemu. Czy skutecznie? Warto obserwować.

_ LOP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)