Sposób na oszczędzanie wody - połączenie pralki z muszlą klozetową

Sposób na oszczędzanie wody - połączenie pralki z muszlą klozetową
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.05.2013 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W naszym kraju czasem spotykany jest sposób na oszczędzanie, polegający na używaniu wody z kąpieli do spłukiwania muszli klozetowej. Podobne rozwiązanie znalazło uznanie także w światku projektantów nowoczesnego sprzętu.

The Washup to pralka, którą montuje się nad muszlą klozetową, a woda, użyta przez nią w trakcie prania, służy następnie do spłukiwania toalety. Zapewniać ma to duże oszczędności tego surowca, dzięki czemu spodoba się osobom szczególnie przejętym losem naszej planety. Biorąc pod uwagę, jak modny na zachodzie jest ekologiczny styl życia, taki pomysł wydaje się być marketingowym strzałem w dziesiątkę.

Taki montaż urządzenia ma też dodatkowe zalety. Na pewno taka pralka mogła by się przydać posiadaczom mniejszych łazienek, ponieważ zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż urządzenie tradycyjnie ustawione na podłodze obok muszli. Dodatkowo, panowie korzystający z toalety na stojąco mieli by co pooglądać w trakcie załatwiania swoich spraw - w końcu taki wirujący bęben może być dużo ciekawszy, niż to, co w swojej ramówce proponuje telewizja.

The Washup istnieje na razie jedynie jako projekt, jednak można się tylko domyślać, że sklepowa wersja do tanich by nie należała. Z tego powodu sprzęt skierowany byłby raczej do zamożnych amatorów ekologii, niż do ludzi, którzy potrzebują oszczędzać każdy grosz na mniejszym zużyciu wody.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)