SportsTracker

SportsTracker
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

02.07.2012 14:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SportsTracker (by STL) to aplikacja śledząca postępy w treningach sportowych i ułatwiająca organizację aktywności fizycznej, tak, aby przynosiła ona jak najlepszy efekt.

SportsTracker (by STL) to aplikacja śledząca postępy w treningach sportowych i ułatwiająca organizację aktywności fizycznej, tak, aby przynosiła ona jak najlepszy efekt. Program w płatnej wersji PRO został sprzężony z serwisem społecznościowym http://sportstracklive.com, pozwalającym nadzorować wyniki i dzielić się nimi ze światem.

SportsTracker umożliwia dobranie jednej z kilkunastu dyscyplin sportowych i mierzenie osiągów z uwzględnieniem ich specyfiki. Użytkownik może wybrać bieganie, jazdę na rowerze, kolarstwo górskie, narciarstwo, czy snowboarding. Do tego dochodzą nieco bardziej wyszukane dyscypliny, jak żeglarstwo, nordic walking, chodzenie po górach, biegi przełajowe, czy zajęcia na siłowni. Dla każdej z nich mogą zostać ustawione plany treningowe.

Program po uruchomieniu podaje prędkość sportowca, pokonany dystans, czas trwania próby, tempo, a także różnicę wzniesień. Po zakończeniu treningu, użytkownik otrzymuje dostęp do obszernego podsumowania, które trafia jednocześnie do archiwum, a w przypadku posiadania wersji PRO także na stronę internetową http://sportstracklive.com (skąd można je wyeksportować do plików GPX, CSV, KML). Dowiaduje się z niego m.in. ile kalorii udało się spalić podczas danej próby. Rezultatami można się również podzielić za pośrednictwem serwisów społecznościowych Facebook i Twitter.

Aplikacja śledzi postępy użytkownika za pomocą GPS-u, nanosząc pokonane trasy na mapę. Współpracuje również z dodatkowymi urządzeniami, które użytkownik może podłączyć do smartfona (wszelkie rodzaju czujniki – Zephyr Bluetooth Hrm, Zephyr Hxm, Zephyr BioHarness). Za ich pomocą możliwe jest nadzorowanie tętna, oddechu oraz temperatury skóry, a podczas jazdy rowerem – monitorowanie intensywności pedałowania.

SportsTracker można pobrać z bazy Google Play Store za darmo. W przypadku, gdy użytkownik ma zamiar połączyć aplikację z serwisem http://sportstracklive.com i uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji, konieczne jest wykupienie płatnej wersji PRO. Jej cena kształtuje się na poziomie ok. 15 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)