Spora awaria Twittera na świecie - także w Polsce. Użytkownicy pozbawieni dostępu do serwisu

Spora awaria Twittera na świecie - także w Polsce. Użytkownicy pozbawieni dostępu do serwisu

Spora awaria Twittera na świecie - także w Polsce. Użytkownicy pozbawieni dostępu do serwisu
Źródło zdjęć: © Chip.pl
19.01.2016 11:22, aktualizacja: 19.01.2016 12:45

Użytkownicy Twittera wchodząc dzisiaj na stronę portalu widza powyższy komunikat. Serwis społecznościowy poinformował o awarii na terenie Polski i części Europy.

Obraz
© (fot. Twitter)

Przyczyny nie są znane. Dostęp do serwisu jest niemożliwy zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i mobilnej. "Niektórzy użytkownicy mają obecnie problem z dostępem do serwisu Twitter" poinformowano na stronie serwisu.

Kilka minut po godzinie 9.0. pojawiały się pierwsze komunikaty na temat błędnego działania serwisu. O godzinie 10.00, polscy użytkownicy zostali odcięci od tzw. feedu/osi czasu. Od godziny 11.00 dostęp nie jest możliwy także z terenu Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, północnych Włoch. Do tweetów znajomych dostępu nie mają również mieszkańcy Japonii. Po godzinie 11:40 zasięg awarii jest jeszcze większy. Także coraz więcej polskich internautów traci dostęp do swoich kont. Informacje o awarii zaczynają zgłaszać również amerykańscy użytkownicy.

Kilka minut przed południem problem zaczął powoli w niektórych krajach znikać. Dostęp z Polski wciąż jest niemożliwy. Awaria wciąż trwa m.in. w Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Francji i Niemczech.

Po godzinie 12:00 niektórzy użytkownicy mogą już korzystać z wersji mobilnej. Witryna wciąż nie działała do około 12:40. Większość użytkowników może już korzystać z serwisu.

Obraz
© (fot. downdetector.com)

- Nie mam pojęcia co się dzieje. Chciałam sprawdzić, czy pojawiły się jakieś informacje na temat wizyty Beaty Szydło w Brukseli, zazwyczaj do takich celów używam właśnie Twittera - komentuje awarię jedna z użytkowniczek.

Na stronie http://status.twitter.com/, około godziny 11.2. pojawił się komunikat o trwających pracach nad przywróceniem pracy serwisu. Firma nie pokusiła się także o oficjalne oświadczenie w sprawie przyczyn awarii. Możemy przypuszczać, że powodem jest także awaria firmowego bloga. To już kolejny incydent w trakcie kilku ostatnich miesięcy z tą różnicą, że dotychczas przerwy w działaniu trwały jedynie kilka-kilkanaście minut.

  1. grudnia miała miejsce z kolei awaria Facebooka. Między innymi w całej Polsce i Niemczech przez kilka godzin strona największego na świecie portalu społecznościowego była nieaktywna.

_ Materiał jest aktualizowany _

_ SŁK _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)