Spółka Centertela i PTC bez aktywów, tylko ze specjalistami

Spółka Centertela i PTC bez aktywów, tylko ze specjalistami
Źródło zdjęć: © jupiterimages

24.02.2011 08:33, aktual.: 24.02.2011 09:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Centertel i PTC nie wniosą swoich aktywów do spółki, która ma zająć się projektowaniem i zarządzaniem siecią. W firmie ma być tylko dział specjalistów od obu operatorów - wynika ze słów Macieja Wituckiego, prezesa Telekomunikacji Polskiej

Witucki dodał, że w najbliższych dniach oczekiwana jest decyzja UOKiK dotycząca pozwolenia na utworzenie spółki. Rozmowy pomiędzy Centertelem i PTC ciągle trwają, prowadzone są uzgodnienia niezależnie od wyniku decyzji. Dotyczą one głównie sposobu zarządzania spółką i podejmowania decyzji o rozwoju i rozbudowie obu sieci.

Obraz
© (fot. jupiterimages)

TP prowadzi projekt oddania w zarządzanie swojej sieci zewnętrznej firmie. Jak dodał prezes, na świecie są 3-4 firmy, które mogłyby się podjąć tego zadania, a projekt oddania sieci stacjonarnej jest prowadzony niezależnie od projektu outsourcingu sieci mobilnej. Ten ostatni może zostać zawieszony przy utworzeniu spółki z PTC, ale wcale nie musi.

Milan Zika, członek zarządu PTC odpowiedzialny za technikę, powiedział TELEPOLIS.PL w Barcelonie, że liczy na szybkie zawiązanie spółki z Centertelem. Od tego momentu powinna ruszyć rozbudowa i poważna modernizacja sieci PTC.

Szerzej o tej współpracy pomiędzy dwoma operatorami pisaliśmy w tej wiadomości oraz felietonie pt. Czy Centertel i PTC odskoczą konkurencji?.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)