Spam według alfabetu

Spam według alfabetu

Spam według alfabetu
29.08.2008 18:00, aktualizacja: 01.09.2008 09:19

Zdaniem eksperta do spraw bezpieczeństwa z uniwersytetu Cambridge, Richarda Claytona, internauci, których adresy e-mail zawierają imię zaczynające się od liter z początku alfabetu, są bardziej narażeni na kontakt ze spamem.

Po przeanalizowaniu logów jednego z dostawców usług internetowych Clayton odkrył, iż adresy e-mail zawierające imiona internautów rozpoczynające się od liter z początku alfabetu, otrzymują więcej nie zamawianej korespondencji, niż osoby, u których pierwsza litera imienia znajduje się w środku lub na końcu alfabetu.

Dla przykładu, wyniki przeprowadzonej analizy informowały o tym, że korespondencja osoby o imieniu Alison zawierała blisko 35% spamu, podczas gdy w skrzynce pocztowej użytkownika o imieniu Zadie spam stanowił tylko 20% całej korespondencji. Należy podkreślić, że oboje mieli tego samego dostawcę usługi pocztowej.

Jak podkreślają inni eksperci, Teoria Claytona stoi w sprzeczności z poprzednimi badaniami, według których, to część adresu mailowego znajdująca się na prawo od symbolu "@" ma decydujące znaczenie dla spamerów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)