SpaceX zabierze go w kosmos. Na Twitterze rozdaje pieniądze

SpaceX zabierze go w kosmos. Na Twitterze rozdaje pieniądze

SpaceX zabierze go w kosmos. Na Twitterze rozdaje pieniądze
Źródło zdjęć: © Twitter
Adam Bednarek
14.01.2019 11:46

Yusaku Maezawa będzie pierwszym kosmicznym turystą, który obleci Księżyc na pokładzie rakiety SpaceX. Zanim jednak do tego dojdzie, jeden z najbogatszych Japończyków rozdaje na Twitterze pieniądze. Ma ku temu powód.

Yusaku Maezawa to 42-letni przedsiębiorca z Japonii. Jest założycielem i właścicielem internetowego sklepu modowego Zozotown - największego internetowego sprzedawcy ubrań w Japonii. Z majątkiem szacowanym na 2,7 miliarda dolarów, Maezawa jest 18. najbogatszym Japończykiem. Już wiadomo, że to on będzie pierwszym kosmicznym turystą, którego SpaceX zabierze w kosmos. Najpierw Maezawa woli jednak dać radość ludziom na Ziemi.

Biznes Japończyka generuje kosmiczne zyski. Jego sklep w trakcie noworocznych wyprzedaży zarobił 10 mld jenów - czyli prawie 350 mln zł. Yusaku Maezawa pieniędzmi nie chce cieszyć się sam, więc zapowiedział na Twitterze, że rozda 100 osobom łącznie 100 mln jenów. A więc po milion jenów na głowę - do zgarnięcia jest niecałe 35 tys. zł.

Zainteresowani wygraną muszą tylko podać dalej twitterowy wpis Japończyka i zaobserwować jego profil, jeżeli jeszcze tego nie zrobili. Z tej grupy wybrana zostanie setka szczęśliwców. Znalezienie się wśród wylosowanych będzie można uznać za spore szczęście, bo wpis został podany dalej przez ponad 5 mln użytkowników Twittera. Jak łatwo się domyślić, to nowy rekord serwisu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)