SpaceX podpisał umowę z firmą zajmującą się kosmiczną turystyką. Wiemy, kiedy pierwsi turyści polecą w kosmos

SpaceX podpisał umowę z firmą zajmującą się kosmiczną turystyką. Wiemy, kiedy pierwsi turyści polecą w kosmos

SpaceX podpisał umowę z firmą zajmującą się kosmiczną turystyką. Wiemy, kiedy pierwsi turyści polecą w kosmos
Źródło zdjęć: © East News | JOEL KOWSKY/AFP/East News
Karolina Modzelewska
19.02.2020 13:53, aktualizacja: 19.02.2020 15:59

SpaceX będzie współpracować z Space Adventures. Dzięki temu firma już wkrótce wyśle pierwszych turystów na orbitę okołoziemską. Wizyta w kosmosie nie będzie dostępna dla każdego ze względu na swoją wysoką cenę.

Bogaci i żądni przygód turyści najprawdopodobniej będą mogli wyruszyć w kosmos już w 2021 roku. Wszystko za sprawą umowy zawartej pomiędzy SpaceX i Space Adventures.

Kosmiczne loty dla turystów

Space Adventures to firma specjalizująca się w turystyce kosmicznej. Do tej pory zorganizowała już kilka podróży na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w latach 2001-2009.

Teraz Space Adventures planuje wysłać w kosmos czterech ochotników. Na orbitę okołoziemską polecą na pokładzie statku kosmicznego Dragon SpaceX w 2021 roku. Pasażerowie będą przebywać w kosmosie przez pięć dni, ciesząc się niesamowitym widokiem na Ziemię.

Cena kosmicznej turystyki

Kto poleci w kosmos ze Space Adventures? Jest to kwestia pozostająca do ustalenia. Pewne jest jednak, że będą to osoby bardzo zamożne. Ceny takich lotów to koszt rzędu dziesiątek milionów dolarów.

Zanim ruszą loty turystyczne w kosmos, Dragon SpaceX musi uzyskać certyfikat NASA, co najprawdopodobniej potrwa jeszcze kilka tygodni. Dopiero później firmy połączą siły, aby zrealizować jedno z marzeń Elona Muska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)