SP3 do XP już za miesiąc - ostatnie pożegnanie?

SP3 do XP już za miesiąc - ostatnie pożegnanie?
Źródło zdjęć: © IDG

23.03.2008 00:30, aktual.: 24.03.2008 19:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na portalu TechArp pojawiło się interesujące doniesienie. Zgodnie z nim Service Pack 3 do Windows XP ma się pojawić za około miesiąc, czyli w II połowie kwietnia bieżącego roku.

Jeśli wierzyć informacjom, które zdobyli redaktorzy witryny TechArp, SP3 do XP pojawi się za miesiąc. W skład pierwszej fali dystrybucyjnej ( ang. "Wave 1" ) wejdzie chińska, angielska, francuska, niemiecka, japońska, koreańska i hiszpańska wersja językowa.

Będzie ich zatem więcej niż w wypadku udostępnionego - http://www.pcworld.pl/news/143821.html cztery dni temu pakietu Service Pack 1 do systemu Windows Vista.

Service Pack 3 po polsku pojawi się trzy tygodnie po pierwszej fali. Upubliczniony zostanie najpóźniej w okolicach połowy maja bieżącego roku ( "Wave 2" ).

W pakiecie znajdą się wszystkie łaty i poprawki opublikowane od premiery SP2 do XP. Zainstalowanie go w czystym Windows XP oraz w Windows XP SP1 nie będzie możliwe, bowiem okres wsparcia technicznego dla tych wersji już się zakończył.

Wbrew deklaracjom Microsoftu, że będzie to zbiór poprawek technicznych, wielu internautów wiąże z SP3 olbrzymie nadzieje. Niektóre raporty mówiły bowiem o sporym przyspieszeniu - http://www.pcworld.pl/news/132321.html systemu po instalacji Service Packa 3.

Inne nowinki

Oprócz nowej daty premiery, TechArp opublikował kilka innych ciekawostek. Wiadomo mianowicie, że nie nastąpi integracja pakietu z systemami XP Media Center i XP Tablet Edition - najnowsze wydania sprzedawane były z włączonym SP2, nowszych nie będzie.

W wypadku tych wersji Windows nie pojawią się również paczki rozpowszechniane za pomocą płyt CD/DVD. SP3 dystrybuowany będzie wyłącznie za pomocą witryny Windows Update.

Sam zbiór poprawek udostępniony zostanie w dwóch - a nie trzech, jak wcześniej planowano - falach.

Źródło: TechArp - http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=521 ( witryna w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)