Soundbar z subwooferem do 1 tys. zł. Przegląd ofert - luty 2022

Soundbar to doskonała alternatywa dla kina domowego. Zajmuje mniej miejsca, jest łatwy do podłączenia i również potrafi zapewnić wysokiej jakości brzmienie. Zaletą tych urządzeń jest także cena, która przeważnie bywa niższa niż w przypadku rozbudowanych systemów audio. Fani głębokiego brzmienia mogą się zwrócić tak samo jak my, w kierunku soundbarów z głośnikiem niskotonowym.

Soundbar to doskonała alternatywa dla kina domowego
Soundbar to doskonała alternatywa dla kina domowego
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Jak to ugryźć?

Soundbar to zazwyczaj pojedynczy, dwukanałowy głośnik podłączany do telewizora. Już najtańsze modele mają wbudowany moduł Bluetooth, dzięki któremu można je sparować na przykład ze smartfonem, by słuchać ulubionej muzyki. Zdarzają się także bardziej rozbudowane systemy z dodatkowymi, bezprzewodowymi głośnikami satelitarnymi, dzięki czemu można uzyskać dźwięk przestrzenny. Już w cenie poniżej 1 tys. zł traficie na modele zawierające w zestawie dodatkowy subwoofer, dzięki któremu brzmienie będzie głębsze, a wrażenia z oglądania - jeszcze lepsze. Do naszego przeglądu wybraliśmy taki właśnie sprzęt. Dodatkowo utrudniliśmy sobie zadanie poprzez dodanie wymogu, że głośnik niskotonowy ma być bezprzewodowy.

Sprytne połączenie

Pierwsza propozycja to Sharp HT-SBW182, który ma całkowitą moc 160 W, moduł Bluetooth i bezprzewodowy subwoofer. Oba głośniki można nie tylko postawić na szafce pod telewizorem, ale również powiesić na ścianie. Na pokładzie znajdziecie złącza HDMI, AUX oraz wejście optyczne.

Mocarz

Kolejny typ to TCL TS6110, który szczyci się łączną mocą 240 W. Oprócz złączy HDMI, wejścia optycznego, audio i USB znajdziecie tu także dekoder dźwięku Dolby Audio, który zadba o wysoką jakość brzmienia. Producent zadbał o możliwość zamontowania soundbaru na ścianie.

Idealny dźwięk

Samsung HW-A450 oferuje wiele ciekawych rozwiązań. Subwoofer ma funkcję wzmocnienia basów, która spotęguje wrażenia podczas oglądania ulubionego filmu lub serialu. Urządzenie automatycznie dostosowuje swoją pracę do odtwarzanych treści. Producent zrobił ukłon w stronę graczy. Specjalny tryb zapewnia odtwarzanie najmniejszych szczegółów w celu określenia kierunku, z którego dobiegają. To niezwykle istotne zwłaszcza przy strzelankach.

Kinowe wrażenia

Sony HT-SD35 to sprzęt dla wymagających, który rzutem na taśmę załapał się do wybranego przez nas przedziału cenowego. Najważniejszą rzeczą jest tu dekoder Dolby Digital, który zapewnia dźwięk przestrzenny. Kolejną technologią wzmacniającą wrażenia z odsłuchu jest S-Force Pro Front Surround. Deklarowana całkowita moc zestawu to 320 W, a więc bardziej niż przyzwoicie.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (7)