Sony udostępni darmowy upgrade 3D dla PS3

Sony udostępni darmowy upgrade 3D dla PS3
Źródło zdjęć: © Sony Computer Entertainment

07.03.2010 18:00, aktual.: 08.03.2010 09:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony przygotowuje darmowe uaktualnienie dla konsoli PlayStation 3 pozwalające jej użytkownikom na zasmakowanie w możliwościach technologii 3D.

"_ Użytkownicy PS3 będą jedynie musieli przeprowadzić upgrade oprogramowania konsoli za pomocą Internetu, aby móc się cieszyć z gier 3D _" - powiedział Nainan Shah z firmy Sony.

Pod koniec poprzedniego roku Sony Computer Entertainment zapowiedziało, że udostępni stereoskopowe gry 3. dla konsoli PS3 w tym samym czasie co "trójwymiarowe" telewizory. Ponadto zadeklarowało, że zamierza aktywnie wspierać producentów oprogramowania i wydawców, dostarczając im techniczne informacje pomocne przy tworzeniu gier oraz innych treści 3D.

Obraz
© (fot. Sony)

"_ Plany Sony odnośnie upgrade'u konsoli PS3 będą miały znaczący wpływ na wzrost rynku 3D w 2010 roku. Szybko na świecie może powstać ponad 30 milionów wspierających technologię 3D konsoli co potwierdza, że PS3 jest pozycjonowana jako platforma następnej generacji _" - powiedział David Mercer z londyńskiej firmy Strategy Analitycs.

Warto przypomnieć, że potężną motywacją do tworzenia produktów 3D dla producentów sprzętu będą rozpoczynające się w czerwcu mistrzostwa świata w piłce nożnej w RPA, które jako pierwsze w historii będą realizowane w technologii 3D (przy wykorzystaniu profesjonalnych kamer 3D Sony). Większość firm z pewnością do tego czasu wprowadzi na rynek swoje produkty potrafiące wyświetlić trójwymiarowy obraz.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)