Sony też będzie miało swoje tablety

Sony też będzie miało swoje tablety

26.04.2011 11:27, aktual.: 26.04.2011 14:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony pracuje nad dwoma tabletami oznaczonymi nazwami kodowymi S1 i S2. Pierwszy z nich jest zoptymalizowany pod kątem rozrywki multimedialnej, a drugi łączności i rozrywki mobilnej. Premierę tabletów zaplanowano na jesień 2011. Oba urządzenia mają pracować pod kontrolą systemu Android 3.0, Niestety - model S2 nie będzie dostępny w Polsce.

Oba tablety będą wykorzystywać łączność Wi-Fi i WAN (3G/4G). Tablet S1 jest wyposażony w duży, 9,4-calowy wyświetlacz i bardzo oryginalnie zaprojektowaną obudowę. Jest ona jakby zawinięta z tyłu urządzenia. Sony twierdzi, że ma to poprawić wyważenie urządzenia i ergonomię. Model S2 wyposażono natomiast w dwa wyświetlacze każdy o przekątnej 5,5", które można złożyć. Po zamknięciu tablet przypomina nieco szkolny piórnik. W odróżnieniu od dotychczasowych tabletów, oparte na dwóch wyświetlaczach rozwiązanie umożliwia połączenie ekranów w jeden duży wyświetlacz bądź ich wykorzystanie do różnych celów, na przykład wyświetlania filmu na jednym ekranie, a przycisków sterujących na drugim.

Obraz
© Od lewej tablet S1 i niedostępny w Polsce S2 (fot. Sony)

Nowe produkty Sony mają posiadać dostęp do serwisu filmowo-muzycznego Qriocity, a dzięki platformie PlayStation Suite uzyskać dostęp do gier stworzonych na konsolę PlayStation – niestety pierwszej generacji. Tablety będzie też można wykorzystać jako czytnik e-booków.

Model S1 może wykorzystywać podczerwień i pełnić rolę pilota uniwersalnego do różnych urządzeń. Dostępne funkcję obejmują między innymi włączanie telewizora, przełączanie kanału i regulację głośności. Dzięki technologii DLNA tablety pozwolą także na odtwarzanie własnych materiałów na dużym ekranie telewizora lub na bezprzewodowe słuchanie muzyki.

Cen - nawet orientacyjnych - nie podano.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)