Sony RX10 - potencjał lustrzanki z dużym zoomem

Sony RX10 - potencjał lustrzanki z dużym zoomem04.08.2016 13:24
Sony RX10 - potencjał lustrzanki z dużym zoomem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Nowy aparat hybrydowy Sony Cyber-shot RX10 ma nie ustępować jakością obrazu ani funkcjonalnością większym i masywniejszym konstrukcjom.

Niewymienny obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T* 2. – 200 mm (w przeliczeniu na format 35 mm) F2,8 wyróżnia się dużą zdolnością rozdzielczą. Dzięki uniwersalnemu zakresowi ogniskowych — od szerokiego kąta do teleobiektywu — umożliwia wykonywanie bardzo różnych zdjęć. Ponieważ minimalna odległość od obiektu wynosi 3 cm, obiektyw z powodzeniem posłuży także do makrofotografii.

Jasność F2,8 w całym zakresie ogniskowych umożliwia zdjęcia w słabszym oświetleniu bez nadmiernego zwiększania czułości ISO, a w połączeniu z 7-listkową przysłoną zapewnia miękki wygląd nieostrych fragmentów —. tak zwany efekt "bokeh". Podczas zdjęć z ręki w uzyskaniu ostrego obrazu pomaga ponadto wewnętrzny stabilizator Optical SteadyShot.

Aparat Cyber-shot RX1. jest wygodny w trzymaniu i wyposażony w wiele funkcji ręcznego wyboru ustawień. Niewymienny obiektyw jest dobrze dopasowany do dużego, czułego przetwornika obrazu. Trzeci element decydujący o jakości obrazu to unowocześniony procesor BIONZ X, który działa mniej więcej trzy razy szybciej niż poprzednie procesory z tej serii.

Wykonana w technologii BSI matryca CMOS Exmor R typu 1,0. o efektywnej rozdzielczości ok. 20,2 megapiksela — identyczna z zastosowaną w uznanym modelu DSC-RX100 II — jest w przybliżeniu cztery razy większa od przetworników w standardowych aparatach kompaktowych, co przekłada się na jej dużą rozdzielczość i zdolność odwzorowania faktur.

288758111802964115
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Zapis filmów Full HD jest możliwy w progresywnym formacie 50. (AVCHD) lub „kinowym” 25p, z pełną kontrolą nad ustawieniami ekspozycji zapewnianą przez tryby P/A/S/M. Dzięki "czystemu" wyjściu HDMI film można kontrolować na zewnętrznym monitorze i kopiować na inne urządzenia.

Nadanie filmom odpowiedniej oprawy dźwiękowej ułatwia miernik poziomu dźwięku i funkcja regulacji poziomu nagrania. Dla pełniejszej kontroli nad jakością nagrania aparat jest wyposażony w gniazdo słuchawkowe. Pozwala ponadto na podłączenie zewnętrznego mikrofonu, a po dokupieniu adaptera XLR-K1. może nawet współpracować z profesjonalnymi mikrofonami, wyposażonymi w złącze sygnału symetrycznego typu Cannon (XLR).

Kolejną nowością w modelu RX1. jest kontrastowy wizjer OLED Tru-Finder o rozdzielczości 1,44 mln punktów. Kąt widzenia wyświetlanego w nim obrazu wynosi około 33 stopni. Komponowanie ujęć umożliwia również wyraźny, jasny, 3-calowy ekran LCD z technologią White Magic. Można go odchylać w dół i w górę, co ułatwia fotografowanie aparatem trzymanym nad głową lub tuż nad ziemią.

W trosce o większą trwałość urządzenia i możliwość używania go nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych, lekki i sztywny korpus oraz wszystkie elementy sterujące są starannie uszczelnione, co chroni wewnętrzne podzespoły przed pyłem i wilgocią.

Zdjęcia o wysokiej rozdzielczości można oglądać bezpośrednio na telewizorach 4K, zapewniających czterokrotnie więcej szczegółów niż modele Full HD.

Wbudowane technologie Wi-Fi i NFC pozwalają jednym dotknięciem podłączać aparat do produktów z rodziny Xperia, jak również do smartfonów i tabletów z systemem Android i technologią NFC. Zdjęcia z aparatu można bezprzewodowo prezentować na urządzeniach mobilnych oraz na telewizorach HD i innych urządzeniach podłączonych do sieci domowej. Po zainstalowaniu w telefonie aplikacji PlayMemories Mobile 3.0 możliwe staje się ponadto zdalne wyzwalanie migawki aparatu.

Sprzedaż Sony Cyber-shot RX10 w Europie rozpocznie się w połowie listopada. Cena? 5799 zł (brutto).

Źródło: Informacja prasowa / JG, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)