Sony PSP2 - to dopiero będzie konsola! Duży Ekran, HD i trackpad

Sony PSP2 - to dopiero będzie konsola! Duży Ekran, HD i trackpad

25.10.2010 15:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czasie, gdy Tokyo Game Show trwało w najlepsze, Sony zorganizowało prywatną imprezę, na której zaprezentowało PlayStation Portable 2.

Z informacji, do których dotarło Kotaku wynika, że PSP2 będzie posiadać na tylnej części obudowy panel dotykowy wyglądający jak duży trackpad. W trakcie prezentacji Sony nie wytłumaczyło dokładnie, w jaki sposób będzie działać nowy kontroler. Wygląda na to, że o jego funkcjonalność będą musieli się zatroszczyć twórcy gier i pozostałych aplikacji.

Obraz wyświetlany przez następcę PSP ma być nie tylko ostrzejszy, ale i widoczny na większym o cały cal ekranie. Oznacza to, że samo PSP2 też będzie trochę większe. Nie zdziwiłbym się, gdyby na ekranie najnowszej przenośnej plejki firmy Sony był umieszczone logo "HD".

Obraz
© (fot. via Gizmodo)

Powiększone rozmiary PlayStation Portable 2 nie powinny stanowić już dużego problemu - od czasu pojawienia się tabletów wszyscy przyzwyczaili się do większych urządzeń przenośnych. Puszysty rozmiar PSP2 pomoże Sony w walce nie tylko z Nintendo, ale i z Applem, którego twórca przygód hydraulika Mario obawia się w przyszłości.

Obecnie PSP2 znajduje się w fazie testów. Sony ma problem ze znalezieniem odpowiednich proporcji między wydajnością sprzętu, żywotnością i przegrzewaniem się akumulatora. Miejmy nadzieję, że poradzi sobie z tymi kłopotami do czasu przedstawienia światu swojej najnowszej konsoli. Ze źródeł, do których dotarło Kotaku wynika, że premiera PlayStation 2 jest planowana na jesień przyszłego roku.

Nie mogę się doczekać. A wy? [Brian Ashcraft/kotaku]

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)