Sony powiększa ofertę kart SD

Sony powiększa ofertę kart SD

Sony powiększa ofertę kart SD
13.12.2010 10:45

Firma Sony w najbliższym czasie powiększy ofertę swoich kart pamięci, rozszerzając je o modele o pojemności do 32GB i transferze danych do 20MB/s. Nowe karty będą sprzedawane w trzech seriach: popularnej serii Essential, serii Experience oraz szybkiej serii Expert.

Nowe karty znakomicie nadają się do użytku w aparatach cyfrowych, czy lustrzankach, które wpierają standard SD/SDHC. Podstawową serię Essential i wzbogaconą Experience dopełnia zaawansowana seria Expert, stworzona z myślą o użytkownikach, którzy oczekują maksymalnych pojemności i szybkości.

Nowa rodzina kart SD firmy Sony ma według producenta stanowić odpowiedź na systematycznie rosnącą rozdzielczość i wydajność nowoczesnych aparatów cyfrowych i kamer Full HD.

Obraz
© (fot. Sony)

Seria Export to zapis z prędkością do 2. MB/s (SDHC klasy 10) i pojemność 8, 16 i 32 GB. Sprawdzi się ona w zastosowaniach wymagających dużych ilości pamięci, takich jak nagrywanie filmów Full HD, zdjęcia seryjne czy obraz 3D. Modele SF-32NX/16NX/8NX umożliwiają przesyłanie danych z prędkością do 20 MB/s. Seria Experience umożliwia transfer danych z prędkością do 15 MB/s (SDHC klasy 4) i występuje w wersjach 2, 4, 8, 16 i 32 GB. Seria Essentials to natomiast karty o pojemności 2, 4 i 8 GB oraz transferze do 15 MB/s.

Do każdej karty z serii Export i Experience dołączone jest dodatkowe programowanie. Pierwsze z nich to File Rescue HD. Jest to łatwy w użyciu program, który umożliwia odzyskanie do 90. omyłkowo skasowanych plików z obrazami. Światową nowością jest możliwość odzyskania filmów AVCHD nagranych kamerą lub aparatem dowolnej marki, jak również plików JPEG, MPEG-1 i MP4. Drugi program to x-Pict Story. Jest to łatwy w użyciu pakiet, który łączy ulubione fotografie i muzykę z efektami wizualnymi i przejściami.

Karty będą w sprzedaży od stycznia 2010. Cen nie podano.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)