Sony PlayStation 4 - wersja Slim i Pro jeszcze w tym roku

Sony PlayStation 4 - wersja Slim i Pro jeszcze w tym roku
Źródło zdjęć: © Screen YT/CNET

08.09.2016 11:05, aktual.: 08.09.2016 16:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W środę, 7 września, koncern Sony zaprezentował nowe odmiany konsoli do gier PlayStation4 - Slim i Pro. Znamy ich ceny!

PlayStation4 Slim

PlayStation4 Slim pojawi się na rynku jeszcze w tym miesiącu - dokładnie 1. września. Jest aż o 30 proc. mniejsze od modelu podstawowego. Podzespoły odpowiadające za wydajność pozostają bez zmian. Konsola będzie charakteryzować się cieńszą obudową i podświetlanym paskiem. Między portami USB znajdziemy większy odstęp, co czyni wersję Slim jeszcze bardziej atrakcyjną, bowiem użytkownicy będą mogli zastosować nieco większe wtyczki i nośniki pamięci, które umieszczone są w szerszych obudowach. Tę wersję będzie można kupić za 299 dolarów (ok. 1291 zł).

Obraz
© PlayStation4 Slim (fot. Screen YT/Game Cross)

PlayStation 4 Pro

Znacznie bardziej interesująca jest najmocniejsza obecnie wersja konsoli Sony - PlayStation 4 Pro. Prócz przetwarzania obrazu w rozdzielczości 4K i obsłudze standardu HDR, w urządzeniu pojawi się całkiem nowy chip odpowiadający za grafikę - AMD Polaris. Producent podkreśla, że jest on bardziej wydajny niż zwykły procesor w oryginalnym PS4. Wersja Pro została wzbogacona w gniazda HDMI 2.0, a pod maską znajdzie się większy dysk - 1 TB. PlayStation 4 Pro pojawi się w sprzedaży 10 listopada. Za to cacko przyjdzie zapłacić 399 dolarów (ok. 1720 zł).

Obraz
© PlayStation4 Pro (fot. Screen YT/PlayStation EU)

Dodatkowo fani PS4. którzy zaopatrzą się w wersję Pro, mogą liczyć na o wiele bardziej szczegółową grafikę, nawet jeśli ich telewizory nie należą do tych najnowszych. Wydane wcześniej gry zostaną zaktualizowane do wersji dostosowanej do możliwości nowego PS4 Pro, dzięki czemu nowa konsola będzie z nimi kompatybilna.

EWIE

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)