Sony otwiera wideotekę dla PS3 i PSP

Sony otwiera wideotekę dla PS3 i PSP

Sony otwiera wideotekę dla PS3 i PSP
Źródło zdjęć: © IDG.pl
20.11.2009 14:34, aktualizacja: 20.11.2009 15:04

W czwartek firma Sony Computer Entertainment uruchomiła portal wideo na żądanie dla PlayStation 3 i PlayStation Portable także dla klientów z Niemiec. Na początek w ofercie są 533 filmy wszystkich wielkich hollywoodzkich studiów filmowych oraz filmy wytwórni Konstantin i Universum. Repertuar obejmuje zarówno starsze tytuły, m.in. 2001, Ojciec chrzestny, jak i nowe produkcje: Star Trek albo Illuminati.

Wypożyczenie filmu kosztuje 3–4 euro. Użytkownik od momentu pobrania ma 1. dni, aby rozpocząć oglądanie filmu, po rozpoczęciu seansu film musi być obejrzany w ciągu 48 godzin. Możliwe jest też kupienie filmu za 15 euro bez takich ograniczeń (starsze tytuły z katalogu kosztują od 8 do 10 euro).

Obraz
© (fot. Sony)

Aby nie robić konkurencji dyskom Blu-ray, spośród ponad 50. filmów na razie jedynie około dziesięciu jest proponowanych w rozdzielczości HD na konsole PS3; żadna wersja HD nie jest w sprzedaży. Aby mieć dostęp do wypożyczalni i sklepu z filmami, trzeba najpierw zainstalować na PS3 i PSP opublikowaną właśnie aktualizację firmware’u do wersji 3.10 (PS3) i 6.20 (PSP).

Z informacji uzyskanych od polskiego przedstawiciela Sony wynika, że na razie trwają rozmowy i wewnętrzne konsultacje na temat ewentualnego uruchomienia usługi VoD dla PS3 i PSP w Polsce. Czy tak będzie, okaże się dopiero na początku przyszłego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)