Sony: nie możemy zrezygnować z nośników fizycznych

Sony: nie możemy zrezygnować z nośników fizycznych

Sony: nie możemy zrezygnować z nośników fizycznych
Źródło zdjęć: © Sony Computer Entertainment
30.08.2010 14:34, aktualizacja: 30.08.2010 14:46

Kazuo Hirai – szef Sony Computer Entertainment (SCE) – przewiduje, że nawet przez najbliższe dziesięć lat jego firma nie będzie w stanie zrezygnować z fizycznych nośników danych.

Kazuo Hirai – szef Sony Computer Entertainment (SCE)
– przewiduje, że nawet przez najbliższe dziesięć lat jego firma nie będzie w stanie zrezygnować z fizycznych nośników danych.

"SCE aktywnie działa także w takich regionach, w których brakuje solidnej infrastruktury sieciowej pozwalającej na niezawodne przekazywanie treści. Dlatego przedsiębiorstwa tak duże jak Sony wciąż są skazane na fizyczne nośniki danych. Nie da się realnie przyjąć, że za dwa, trzy lub dziesięć lat wszystkie gry będą dostarczane już tylko w postaci materiałów do pobrania" – powiedział Hirai w wywiadzie udzielonym magazynowi "MCV".

Obraz
© (fot. Sony)

Mimo to na początku października 2009 roku koncern Sony rozpoczęło sprzedaż przenośnych urządzeń PSP Go, dla których gry są pozyskiwane wyłącznie z Sieci. Natomiast za dwa tygodnie do sklepów ma trafić kontroler Move. Japończycy zakładają, że poprawi on wyniki sprzedaży PlayStation 3. Do tej pory konsola rozeszła się na świecie w 38 milionach egzemplarzy. Hirai przypuszcza, że PlayStation 3 ma szansę wyprzedzić swoją poprzedniczkę pod względem liczby nabywców. Nie będzie łatwo – w ciągu dekady sprzedano 146 milionów sztuk konsoli PS2.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)