Sony na Photokina 2010

Sony na Photokina 201021.09.2010 13:42
Sony na Photokina 2010

Na tegorocznych targach Photokina firma Sony zaprezentowała całą gamę swoich produktów z dziedziny obrazu cyfrowego. Wśród nowinek, które można zobaczyć na stoisku Sony znalazły się najnowsze modele aparatów cyfrowych z wymiennym obiektywem z rodziny α (czyt. alfa), aparaty kompaktowe Cyber-shot, kamery HD Handycam, aparaty Bloggie i cyfrowe ramki na zdjęcia S-Frame.

Aparaty cyfrowe z wymienną optyką z mocowaniem bagnetowym A

Po raz pierwszy w Europie Sony pokazało prototyp nowego aparatu z segmentu urządzeń zaawansowanych, oparty na technologii półprzezroczystego lustra. Nowy model α. jest przeznaczony dla pasjonatów fotografii i zaawansowanych fotoamatorów. W odróżnieniu od tradycyjnych lustrzanek cyfrowych, ta umożliwia bardzo szybkie fotografowanie i zapewnia ciągłość działania systemu AF zarówno w trybie zdjęć seryjnych, jak i podczas kręcenia filmu HD.

288767096337479827
Źródło zdjęć: © (fot. Sony)

Aparaty z mocowaniem E: NEX-5/NEX-3

Targi Photokina stały się również okazją do zaprezentowania rozwijającej się rodziny aparatów, obiektywów i akcesoriów z systemu z mocowaniem E. Nieduże modele NEX-5 / NEX-3 są wyposażone w przetwornik obrazu o rozmiarze APS-C. Na wystawie można ponadto zobaczyć prototypy siedmiu nowych modeli obiektywów z mocowaniem E, które zostaną wprowadzone w latach 201. i 2012.

288767096337610899
Źródło zdjęć: © (fot. Sony)

Na połowę października zaplanowano udostępnienie zaktualizowanej wersji wewnętrznego oprogramowania modeli NEX-5 / NEX-3. która doda tym aparatom nową funkcjonalność. Dzięki niej, system AF aparatu będzie współpracował także z obiektywami SAM i SSM z mocowaniem A podłączonymi za pośrednictwem sprzedawanego oddzielnie adaptera LA-EA1 (aktualizacja do kamery NEX-VG10 będzie dostępna od listopada br.). Nowością będzie także możliwość przypisywania często używanych funkcji do przycisków oraz nowa funkcja nagrywania filmów przy wybranym ustawieniu przysłony.

Kamery HD Handycam

Kamera Handycam NEX-VG1. to konstrukcja adresowana do wideofilmowców i entuzjastów filmowania. Zastosowano w niej wyjątkowo duży przetwornik obrazu CMOS Exmor APS HD, który według Sony dorównuje jakością rejestrowanego obrazu i efektami głębi kamerom kinowym. Wymienna optyka pozwala z kolei miłośnikom fotografii na wykorzystanie pełnego zestawu posiadanych obiektywów (w przypadku obiektywów z mocowaniem A wymagane jest użycie oferowanego oddzielnie adaptera).

288767096337807507
Źródło zdjęć: © (fot. Sony)

Aparaty HD Bloggie Touch

Najnowszy model z rodziny Bloggie, stylowy aparat HD „Bloggie Touch”. MHS-TS20K, wyposażony jest w bardzo duży ekran dotykowy, tryb filmowania wideo 360 oraz ramię USB ułatwiające przesyłanie materiału do komputera. Wbudowane oprogramowanie upraszcza również prezentowanie zdjęć i wideoklipów w serwisach społecznościowych, takich jak nowo uruchomiony przez serwis Personal Space.

288767096337938579
Źródło zdjęć: © (fot. Sony)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)